Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligiga bagʻishlangan davra suhbati tashkil qilindi.
Joriy yilning 4-fevral kuni “Imom Faxriddin ar-Roziy” o'rta maxsus islom ta’lim muassasasida buyuk o'zbek shoiri, mutafakkir, davlat arbobi Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligiga bagʻishlangan davra suhbati tashkil qilindi.
Unda Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Filologiya va san'at fakulteti “O'zbek tili va adabiyoti” kafedrasi professori (v.b.) f.f.d. Ismailov Is’haqjon Otabayevich ma’naviy-ma’rifiy mazmundagi ma'ruzasi bilan ishtirok qildi. Ma'ruza davomida Alisher Navoiy hayoti va ijodi yuzasidan ahamiyatli ma'lumotlar berildi.

A round table discussion dedicated to the 585th anniversary of the birth of Alisher Navoi was organized.
On February 4 of this year, a round table discussion dedicated to the 585th anniversary of the birth of the great Uzbek poet, thinker, and statesman Alisher Navoi was organized at the “Imam Fakhriddin ar-Razi” secondary specialized Islamic educational institution.
Professor (acting) of the Department of “Uzbek Language and Literature” of the Faculty of Philology and Arts of Urgench State University named after Abu Rayhon Beruni, Ph.D. Ismailov Is’haqjon Otabayevich, participated in it with a spiritual and educational lecture. During the lecture, significant information was provided about the life and work of Alisher Navoi.