Talabalar turar joylariga rahbariyat tashrifi
Maʼlumki, qishki taʼtil yakunlanib, talabalar oʻqishni boshlab yuborishdi. Yotoqxonalar talabalar bilan yana gavjum. Shu munosabat bilan Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev boshchiligida rahbariyatning bir guruh masʼullari  TTJlardagi sharoitlarni oʻrganish, talabalar bilan fikr almashish, ularni muammolarini eshitish, vaziyatni oʻrganish maqsadida yotoqxonalarga tashrif buyurishdi.
Barcha binolardagi o'rganishlar jarayonida talabalar bilan suhbatlashib, muammolari o'rganildi. Ularni darsdan bo'sh vaqtlarda qanday mashg'ulot bilan band ekanliklariga qiziqishdi, bu borada universitet imkoniyatidan kelib chiqib, zarur tavsiyalar berildi.
Tashrif mobaynida asosiy eʼtibor yotoqxonalardagi isitish tizimi va ovqat pishirish gaz plitalarining muammo va kamchiliklarni bartaraf etishga qaratildi.
Oʻrganishlardan soʻng, barcha masʼullar va rektor boshchiligida yigʻilish boʻlib oʻtdi. Unda mavjud muammolarni bartaraf etish, maxsus texnika xodimlardan iborat navbatchilik tashkil etish hamda talabalarning darsdan boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish boʻyicha topshiriqlar berildi.

Известно, что зимние каникулы закончились и студенты приступили к учебе. Общежития снова переполнены студентами. В связи с этим группа руководства во главе с ректором Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаевым посетила общежития с целью изучения условий в студенческих общежитиях, обмена мнениями со студентами, выслушивания их проблем, изучения ситуации.
В процессе занятий во всех корпусах были опрошены студенты и изучены их проблемы. Им было интересно, чем они занимаются в свободное время, и были даны необходимые рекомендации, исходя из возможностей вуза.
В ходе визита основное внимание было уделено решению проблем и недостатков системы отопления и газовых плит для приготовления пищи в спальнях.
После учебы было проведено совещание под руководством всех должностных лиц и ректора. Были поставлены задачи по устранению существующих проблем, организации смены в составе специального технического персонала и содержательной организации свободного от занятий времени студентов.