Talabalar turar joylariga rahbariyat tashrifi
Maʼlumki, qishki taʼtil yakunlanib, talabalar oʻqishni boshlab yuborishdi. Yotoqxonalar talabalar bilan yana gavjum. Shu munosabat bilan Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev boshchiligida rahbariyatning bir guruh masʼullari  TTJlardagi sharoitlarni oʻrganish, talabalar bilan fikr almashish, ularni muammolarini eshitish, vaziyatni oʻrganish maqsadida yotoqxonalarga tashrif buyurishdi.
Barcha binolardagi o'rganishlar jarayonida talabalar bilan suhbatlashib, muammolari o'rganildi. Ularni darsdan bo'sh vaqtlarda qanday mashg'ulot bilan band ekanliklariga qiziqishdi, bu borada universitet imkoniyatidan kelib chiqib, zarur tavsiyalar berildi.
Tashrif mobaynida asosiy eʼtibor yotoqxonalardagi isitish tizimi va ovqat pishirish gaz plitalarining muammo va kamchiliklarni bartaraf etishga qaratildi.
Oʻrganishlardan soʻng, barcha masʼullar va rektor boshchiligida yigʻilish boʻlib oʻtdi. Unda mavjud muammolarni bartaraf etish, maxsus texnika xodimlardan iborat navbatchilik tashkil etish hamda talabalarning darsdan boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish boʻyicha topshiriqlar berildi.

The leadership's visit to student dormitories
It is known that the winter vacation is over and students have started their studies. The dormitories are again crowded with students. In this regard, a group of leadership led by the Rector of Urganch State University B.Abdullayev visited the hostels in order to study the conditions in student dormitories, to exchange ideas with students, to listen to their problems, and to study the situation.
In the process of studies in all buildings, students were interviewed and their problems were studied. They were interested in what kind of activities they are busy with in their free time, and the necessary recommendations were given based on the university's possibilities.
During the visit, the main attention was paid to solving the problems and shortcomings of the heating system and cooking gas stoves in the bedrooms.
After the studies, a meeting was held under the leadership of all officials and the rector. Tasks were given to eliminate the existing problems, to organize a shift consisting of special technical staff and to meaningfully organize students' free time from classes.