Janubiy Koreyaning Soonchunhyang universiteti bilan talabalar almashinuvi amalga oshirilmoqda
Urganch davlat universiteti hamda Janubiy Koreyaning Soonchunhyang universiteti oʻrtasidagi hamkorlik doirasida talabalarning akademik almashinuvini amalga oshirish yuzasidan shu yilning 17-19 may kunlari gapirish, tinglash, eshitish va yozish koʻnikmalari boʻyicha tanlov boʻlib oʻtdi.
Unda Xorijiy filologiya fakultetining Xorijiy til va adabiyoti yoʻnalishi  3-kurs talabasi Maftuna Sharipova hamda 2-kurs talabasi Kim Mariya  grant sohibasi boʻlishdi. Endilikda talabalarimiz bir semester davomida Soonchunhyang universitetida oʻqish imkoniyatiga ega boʻldilar.
Bugun UrDU rektori B.Abdullayev ushbu talabalar bilan uchrashib, Soonchunhyang universitetida oʻqishlari jarayonida muvaffaqiyat tilab, oʻzining tavsiyalarini berdi.

Student exchange with South Korea's Soonchunhyang University is underway
Within the framework of cooperation between Urganch State University and South Korea's Soonchunhyang University, a contest on speaking, listening, hearing, and writing skills was held on May 17-19 this year in connection with the implementation of academic exchange of students.
Maftuna Sharipova, a 3rd-year student of Foreign Language and Literature of the Faculty of Foreign Philology, and Kim Maria, a 2nd-year student, became the scholarship holders. Now our students had the opportunity to study at Soonchunhyang University for one semester.
Today, Rector of UrSU B.Abdullayev met with these students, wished success in their studies at Soonchunhyang University and gave his recommendations.