Bugun, 29-noyabr kuni Gansu provinsiyasining Landjou shahridagi yetakchi kompaniyalar vakillari bilan uchrashuvlar bo'lib o'tdi.
Uchrashuvlar doirasida Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Landjou shahrining turizm deportamenti rais o'rinbosari Gun Syatsya bilan turizm sohasi bo'yicha o'zaro hamkorlik aloqalarini o'rnatish borasida muzokaralar olib bordi. Muloqot davomida Xorazm tomon uchun xitoy tili bo'yicha gidlarni tayyorlash hamda Xitoy tomon uchun esa rus tilida gapiruvchi gidlarni tayyorlashga kelishib olindi.
Shuningdek, Xitoy Xalq Respublikasida bo'lib turgan Xorazm viloyati delegatsiyasi vakillari bugun Gansu provinsiyasi gubernatori Chjan Szingan bilan uchrashdilar. Uchrashuv doirasida Xorazm viloyat hokimi o'rinbosari Anvar Davletov va Gansu provinsiyasi gubernatori Chjan Szingan o'rtasida hududlararo iqtisodiy, madaniy va ta'lim yo'nalishlarida hamkorlik memurandumi imzolandi.
Gansu provinsiyasi gubernatori bilan uchrashuvdan so'ng, delegatsiya a′olari Landjou shahridagi bir qator yetakchi ishlab chiqarish obyektlarini borib ko′rib, ularning faoliyati bilan tanishdilar.

Визит официальной делегации Хорезмской области в Китайскую Народную Республику продолжается
Сегодня, 29 ноября, состоялись встречи с представителями ведущих компаний города Ланчжоу провинции Ганьсу.
В рамках встреч ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев провел переговоры с заместителем председателя туристической депортации Ланчжоу Гун Сятся об установлении взаимного сотрудничества в сфере туризма. В ходе диалога была достигнута договоренность о подготовке гидов-китайцев для хорезмской стороны и русскоязычных гидов для китайской стороны.
Также представители делегации Хорезмской области Китайской Народной Республики встретились сегодня с губернатором провинции Ганьсу Чжан Синганом. В рамках встречи между заместителем хакима Хорезмской области Анваром Давлетовым и губернатором провинции Ганьсу Чжан Сзинганом был подписан меморандум о сотрудничестве в межрегиональной экономической, культурной и образовательной сферах.
После встречи с губернатором провинции Ганьсу члены делегации посетили ряд ведущих производств Ланчжоу и ознакомились с их деятельностью.