UrDU rektori B.Abdullayev texnikum talabalari bilan uchrashdi
2021-yilning 14-iyul kuni Urganch davlat universiteti rektori B.Abdullayev universitet O`quv ishlari bo`yicha prorektori S.Xodjaniyozov hamrohligida UrDU huzuridagi Urganch ko`p tarmoqli texnikumiga tashrif buyurdi.
Tashrif chog`ida, texnikum direktori Z.Saidniyozova hamrohligida ushbu ta`lim muassasasining  1-kurs talabalari bilan uchrashuv o`tkazdilar. Uchrashuvda rektor B.Abdullayev ta`limdagi yangiliklar, davlatimiz tomonidan oliy ta`lim tizimiga berilayotgan e`tibor, yaratilayotgan sharoitlar, qolaversa, Urganch davlat universitetning o'tgan davr mobaynida erishgan yutuqlari, rivojlanish istiqbollari, talabalar uchun universitetda yaratilgan shart-sharoitlar, imtiyozlar, moddiy-texnik baza imkoniyatlari, ta'lim-tarbiya usullari yuzasidan yangi g'oyalar va tashabbuslar haqida so'zladi.
Shuningdek, texnikum talalabalari bilan suhbatda bo`lib, texnikumda olib borilayotgan ta`lim jarayonlari,  kelajakdagi rejalari, oliy ta`limga bo`lgan  qiziqishlari haqida suhbatlashdilar. Rektor va talabalarning jonli muloqoti savol-javob tarzida,  samimiy va ko'tarinki kayfiyatda o'tdi.

Ректор УрГУ Б.Абдуллаев встретился со студентами техникума
14 июля 2021 года ректор Ургенчского государственного университета Б.Абдуллаев в сопровождении проректора по учебной работе С.Ходжаниязова посетил Ургенчский многопрофильный техникум при УрГУ. Встреча со студентами прошла в сопровождении директора техникума З.Саидниёзовой. Во время встречи ректор УрГУ Б.Абдуллаев говорил об образовательных инновациях, о внимании государства к системе высшего образования, создаваемых условиях для учебы, достижениях Ургенчского государственного университета за прошедший период, условиях и льготах, созданных для студентов в вузах, также рассказал о возможностях материально-технической базы, новых идеях и инициативах по методике обучения.
Также во время общения со студентами беседовали об учебном процессе в техникуме, планах на будущее, интересе к высшему образованию. Беседа ректора со студентами прошла в форме вопросов и ответов в искреннем и приподнятом настроении.