Joriy yilning 29-sentabr sanasida  AQShning Washington davlat universiteti professori  Sergey Lapin bilan UrDU Xalqaro aloqalar bo`yicha prorektori G`.O`razboyev hamda  Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor  Z.Ibragimovlar ishtirokida uchrashuv bo`lib o`tdi.
Mazkur uchrashuvda  Washington davlat universiteti bilan kelgusidagi  hamkorlik masalalari, xususan, talabalar uchun yozgi lagerlar tashqil qilish, “El-yurt umidi” jamg'armasi tomonidan Washington davlat universitetida PhD dasturlarida tahsil olishni yo`lga qo`yish,  Urganch davlat universitetining  dunyoning  Top 1000 talikdagi universitetlari qatoriga kirish borasidagi harakatlari,  Washington universitetida amaliyot o'tash hamda  AQSHning ta'lim dasturlari to'g'risida o`zaro fikr almashinildi.

The partnership of Urgench State University with Washington State University is at a new stage
On September 29, a meeting was held with Sergey Lapin, Professor of Washington State University, USA, with the participation of G.Urazbaev, Vice-Rector for International Cooperation, and Z.Ibragimov, Vice-Rector for Research and Innovation.
The meeting focused on future cooperation with Washington State University, in particular, the organization of summer camps for students, the establishment of Ph.D. programs at Washington State University by the "El-Yurt Umidi" Foundation, Urgench State University's efforts to become one of the Top 1000 universities in the world, internship at the University of Washington and educational programs of the United States.