"Zakovat" turniri o'tkazildi
2021-yil 29-oktabr kuni Urganch davlat universiteti Filologiya fakulteti hamda Urganch davlat universiteti "Zakovat" intellektual klubi tomonidan tashkil qilingan, fakultet talabalari o‘rtasidagi "Filologiya kubogi-2021" intellektual turniriga start berildi.
1-tur o'yinida 25ta jamoa tarkibida jami 150 nafar faol talaba yoshlar ishtirok etishdi. Turnirda hakamlar hay'ati a'zolari sifatida Filologiya fakulteti o'qituvchilari S.Atajanov  hamda M.Ro'zmetovalar ishtirok qilishdi. Turnir yakunida g‘olib va sovrindor jamoalar Filologiya fakulteti tomonidan Kubog va medallar bilan taqdirlandilar.
1-tur natijalari:
"Adrenaline "jamoasi
"Megapolis" " jamoasi
"Goritm" jamoasi
1-tur o‘yini Urganch davlat universiteti "Zakovat" intellektual klubi Filologiya fakulteti sardori Xolmenova Tamara tomonidan olib borildi.

Турнир «Заковат» прошел
29 октября 2021 года стартовал интеллектуальный турнир «Кубок филологии-2021» среди студентов факультета, организованный филологическим факультетом Ургенчского государственного университета и интеллектуальным клубом «Заковат» Ургенчского государственного университета.
Всего в первом туре приняли участие 150 активных студентов из 25 команд. Преподаватели филологического факультета С. Атаджанов и М. Рузметова приняли участие в турнире в качестве членов жюри. По окончании турнира команды-победители и призеры были награждены Кубками и медалями филологического факультета.
Итоги 1 тура:
Команда Adrenaline
Команда «Мегаполис»
Команда Горитм
Матч первого круга сыграла заведующая филологическим факультетом интеллектуального клуба «Заковат» Ургенчского государственного университета Тамара Холменова.