"Zakovat" turniri o'tkazildi
2021-yil 29-oktabr kuni Urganch davlat universiteti Filologiya fakulteti hamda Urganch davlat universiteti "Zakovat" intellektual klubi tomonidan tashkil qilingan, fakultet talabalari o‘rtasidagi "Filologiya kubogi-2021" intellektual turniriga start berildi.
1-tur o'yinida 25ta jamoa tarkibida jami 150 nafar faol talaba yoshlar ishtirok etishdi. Turnirda hakamlar hay'ati a'zolari sifatida Filologiya fakulteti o'qituvchilari S.Atajanov  hamda M.Ro'zmetovalar ishtirok qilishdi. Turnir yakunida g‘olib va sovrindor jamoalar Filologiya fakulteti tomonidan Kubog va medallar bilan taqdirlandilar.
1-tur natijalari:
"Adrenaline "jamoasi
"Megapolis" " jamoasi
"Goritm" jamoasi
1-tur o‘yini Urganch davlat universiteti "Zakovat" intellektual klubi Filologiya fakulteti sardori Xolmenova Tamara tomonidan olib borildi.

The tournament "Zakovat" was held
On October 29, 2021, the intellectual tournament "Philology Cup-2021" among students of the faculty, organized by the Faculty of Philology of Urgench State University and the intellectual club "Zakovat" of Urgench State University, started.
A total of 150 active students from 25 teams took part in the first round. Teachers of the Faculty of Philology S. Atajanov and M. Ruzmetova took part in the tournament as members of the jury. At the end of the tournament, the winning and prize-winning teams were awarded Cups and medals by the Faculty of Philology.
Round 1 results:
The Adrenaline team
"Megapolis" team
The Goritm team
The first round match was played by Tamara Kholmenova, the head of the Faculty of Philology of the intellectual club "Zakovat" of Urgench State University.