2022-yilning 1-aprel kuni Urganch davlat universitetida talabalar bandligini ta’minlash masalalari muhokamasiga bag'ishlangan yig'ilish o'tkazildi.
Unda talaba-yoshlar bandligini ta’minlash bo'yicha shtab a’zolari, bo'lim boshliqlari,  karera markazi xodimlari, fakultet dekan o'rinbosarlari, karera markazining fakultetlardagi vakillari ishtirok etdilar.
Yigilishda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor S.Davletov yoshlar bandligini ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlarni tahlil qilib, bu borada oldimizda turgan muhim vazifalarni belgilab berdi.
Yig'ilishda ishlayotgan va ishga ehtiyojmand talabalar bilan muloqot qilish bo'yicha karera markazining fakultetlaridagi vakillariga tegishli topshiriqlar berildi.

Student employment issues were discussed
On April 1, 2022, a meeting was held at Urgench State University to discuss issues of student employment.
It was attended by the student employment members, heads of departments, members of the career center, deputy deans of faculties, representatives of the career center in the faculties.
At the meeting, the First Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual-Educational Affairs S. Davletov analyzed the work being done to ensure youth employment and identified the important tasks ahead.
At the meeting, relevant instructions were given to the representatives of the faculties of the career center to communicate with working and unemployed students.