2022-yilning 1-aprel kuni Urganch davlat universitetida talabalar bandligini ta’minlash masalalari muhokamasiga bag'ishlangan yig'ilish o'tkazildi.
Unda talaba-yoshlar bandligini ta’minlash bo'yicha shtab a’zolari, bo'lim boshliqlari,  karera markazi xodimlari, fakultet dekan o'rinbosarlari, karera markazining fakultetlardagi vakillari ishtirok etdilar.
Yigilishda Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektor S.Davletov yoshlar bandligini ta’minlash borasida amalga oshirilayotgan ishlarni tahlil qilib, bu borada oldimizda turgan muhim vazifalarni belgilab berdi.
Yig'ilishda ishlayotgan va ishga ehtiyojmand talabalar bilan muloqot qilish bo'yicha karera markazining fakultetlaridagi vakillariga tegishli topshiriqlar berildi.

Обсуждены вопросы трудоустройства студентов
1 апреля 2022 года в Ургенчском государственном университете состоялось собрание по обсуждению вопросов трудоустройства студентов.
В нем приняли участие представители студенческой занятости, заведующие кафедрами, сотрудники центра карьеры, заместители деканов факультетов, представители центра карьеры на факультетах.
На совещании первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе С. Давлетов проанализировал проводимую работу по обеспечению занятости молодежи и обозначил важные задачи на будущее.
На совещании были даны соответствующие поручения представителям факультетов центра карьеры по общению с работающими и безработными студентами.