Mahallalar bilan hamkorlikda tadbirlar tashkil qilinmoqda
Joriy yilning 20-oktabr sanasida o'zbek tiliga davlat tili maqomi berilganining 33 yilligi munosabati bilan Urganch davlat universiteti va "Jaloladdin Manguberdi" MFY hamkorligida "Muqaddasim-munavvarim - ona tilim!" mavzusida adabiy tadbir tashkillashtirildi.
Tadbirda UrDU Filologiya fakulteti o‘qituvchilari va bir guruh talaba-yoshlar ishtirok etib, ular tomonidan tayyorlangan sheʼrlar, sahna koʻrinishlar va dilrabo raqslar tomoshabinlarga zavq ulashdi.
Tadbir yakunida "Jaloladdin Manguberdi" MFY Yoshlar yetakchisi Ataniyozova Gulnoza Allayorovna tashkil qilingan tadbir uchun UrDU Filologiya fakulteti professor-oʻqituvchilari va talabalariga oʻz minnatdorchiligini bildirdi.

Events are being organized in cooperation with neighborhoods
On October 20 of this year, on the occasion of the 33rd anniversary of the granting of the status of the state language to the Uzbek language, Urganch State University and "Jalaladdin Manguberdi" MFY organized "Muqaddasim-munavvarim - my mother tongue!" a literary event was organized.
The teachers of the Faculty of Philology of UrSU and a group of students took part in the event, and the audience enjoyed their poems, performances and charming dances.
At the end of the event, Ataniyozova Gulnoza Allayorovna, the youth leader of "Jaloladin Manguberdi" MFY, expressed her gratitude to the faculty and students of the Faculty of Philology of UrDU for the organized event.