Mahallalar bilan hamkorlikda tadbirlar tashkil qilinmoqda
Joriy yilning 20-oktabr sanasida o'zbek tiliga davlat tili maqomi berilganining 33 yilligi munosabati bilan Urganch davlat universiteti va "Jaloladdin Manguberdi" MFY hamkorligida "Muqaddasim-munavvarim - ona tilim!" mavzusida adabiy tadbir tashkillashtirildi.
Tadbirda UrDU Filologiya fakulteti o‘qituvchilari va bir guruh talaba-yoshlar ishtirok etib, ular tomonidan tayyorlangan sheʼrlar, sahna koʻrinishlar va dilrabo raqslar tomoshabinlarga zavq ulashdi.
Tadbir yakunida "Jaloladdin Manguberdi" MFY Yoshlar yetakchisi Ataniyozova Gulnoza Allayorovna tashkil qilingan tadbir uchun UrDU Filologiya fakulteti professor-oʻqituvchilari va talabalariga oʻz minnatdorchiligini bildirdi.

20 октября с.г., по случаю 33-й годовщины присвоения статуса государственного узбекскому языку, Ургенчский государственный университет и МФЮ «Джалаладдин Мангуберди» организовали «Мукаддасим-мунавварим – мой родной язык!» было организовано литературное мероприятие.
В мероприятии приняли участие преподаватели филологического факультета УрГУ и группа студентов, а зрителям понравились их стихи, номера и завораживающие танцы.
В завершение мероприятия молодежный лидер МФЮ «Джалоладин Мангуберди» Атаниезова Гулноза Аллаёровна выразила благодарность профессорско-преподавательскому составу и студентам филологического факультета УрДУ за организованное мероприятие.