UrDU dotsenti “Yilning eng kuchli ma'naviy-ma'rifiy targ'ibotchisi” nominatsiyasi g'olibi bo'ldi
"Yil ayoli" va "Gеndеr tеnglik faoli" milliy tanlovlari viloyat bosqichi g'oliblarini aniqlash maqsadida tuman, shahar bosqichlarida yuqori natijalarga erishgan 70 nafardan ziyod ayollarning kasbiy faoliyatini aks ettiruvchi, erishgan yutuqlari jamlangan hujjatlari viloyat komissiyasi tomonidan ochiqlik va shaffoflik asosida ko‘rib chiqildi.
Natijalarga ko'ra, Urganch davlat univеrsitеti dotsеnti Shoira Nurullayеva “Yilning eng kuchli ma'naviy-ma'rifiy targ'ibotchisi” sifatida 1-o'rin g'olib bo'ldi.
Shuningdеk, “Yilning eng vatanparvar ayoli”, “Yilning eng yaxshi ijodkor ayoli”, “O'z kasbining ustasi bo'lgan yil ayoli”, “Yilning eng kuchli ma'naviy-ma'rifiy targibotchisi”, “Yilning eng jonkuyar ustozi”, “Yilning eng faol sog'lom turmush tarzi targ‘ibotchisi”, “Yilning eng yangi g'oyalar tashabbuskori”, “Yilning eng faol olima ayoli”, “Yilning eng ilg'or tadbirkor ayoli”, “Yilning eng yaxshi IT - dasturchi ayoli” nominatsiyalarida 10 nafar ayollar taqdirlandi.
G‘oliblar Xorazm viloyati Oila va xotin-qizlar boshqarmasi tomonidan diplom hamda esdalik sovg‘alari bilan taqdirandilar.
Ustozimizni navbatdagi yutuq bilan universitet ma‘muriyati nomidan samimiy tabriklaymiz.
urdu.uz,UrDU dotsenti “Yilning eng kuchli ma'naviy-ma'rifiy targ'ibotchisi” nominatsiyasi  g'olibi bo'ldi

UrSU associate professor won the nomination "The strongest spiritual and educational propagandist of the year"
In order to determine the winners of the regional stage of the "Woman of the Year" and "Gender Equality Activist" national contests, documents summarizing the professional activities of more than 70 women who achieved high results at the district and city levels were reviewed by the regional commission on the basis of openness and transparency.
According to the results, associate professor of Urganch State University Shoira Nurullayeva won first place as "The strongest spiritual and educational propagandist of the year".
Also, 10 women were awarded in the following nominations"The most patriotic woman of the year", "The best creative woman of the year", "Woman of the year who is a master of her profession", "The strongest spiritual and educational propagandist of the year", "The most passionate teacher of the year" , "The most active promoter of a healthy lifestyle of the year", "The initiator of new ideas of the year", "The most active woman scientist of the year", "The most advanced entrepreneur woman of the year", "The best IT developer of the year".
The winners were awarded diplomas and souvenirs by the Department of Family and Women of Khorezm region.
On behalf of the university administration, we sincerely congratulate our teacher on his next achievement.