Yangi ta'mirlangan fakultet o'quv binosining foydalanishga topshirilganligi munosabati bilan bayram dasturxoni yoyildi
Joriy yil 18-noyabr kuni Kimyoviy texnologiyalar fakultetida O'zbekiston Respublikasi Davlat bayrog'i  qabul qilinganligining 31 yilligi, qolaversa, yangi ta'mirlangan fakultet o'quv binosining foydalanishga topshirilganligi munosabati bilan bayram dasturxoni yoyildi.
Dasturxon boshida UrDU rektori B.Abdullayev hamda universitetning faxriy ustozlari  davlatimiz bayrog'i  qabul qilinganligining 31 yillik bayrami, shuningdek, yangi o'quv binosi bilan Kimyoviy texnologiyalar fakulteti jamoasini qizg'in tabrikladilar. Ushbu zamonaviy bino talaba-yoshlarni yuksak ma'naviyatli, teran aql-idrokli, ilmli, zamon talablariga javob beradigan malakali kadrlar bo'lib yetishlarida uzoq yillar davomida xizmat qilsin, deya ezgu tilaklar bildirdilar.

A festive table was spread in connection with the commissioning of the newly renovated faculty building
On November 18 of this year, a festive table was spread in connection with the 31st anniversary of the adoption of the State flag of the Republic of Uzbekistan at the Faculty of Chemical Technologies, as well as the commissioning of the newly renovated faculty building.
At the beginning of the table, UrSU Rector B. Abdullayev and honorary teachers of the university warmly congratulated the team of the Faculty of Chemical Technologies on the 31st anniversary of the adoption of the flag of our country, as well as on the new educational building. They expressed their best wishes that this modern building will serve the students and young people for many years to become highly spiritual, deeply intelligent, knowledgeable, qualified personnel who meet the requirements of the time.