Rektor 7-son talabalar turar joyida bo'ldi
Bugun, 2-noyabr kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Kimyoviy texnologiyalar fakulteti hududida joylashgan 7-son talabalar turar joyiga tashrif buyurib, sharoitlar bilan tanishdi va talabalarning muammolarini o′rgandi. Yashash xonalari, oshxona va yuvinish xonalarni ko′zdan kechirdi. Yotoqxonadagi mas'ul xodimlar bilan suhbatda bo'lib, mavjud kamchiliklar haqida so'radi.
Talabalar bilan muloqotda bo′lib, yaratilgan sharoitlardan unumli foydalanishga chaqirdi. Muammolari haqida qiziqdi.

The rector visited student residence No. 7
Today, on November 2, Rector of Urganch State University Bahrom Abdullayev visited student residence No. 7 located on the territory of the Faculty of Chemical Technologies, got acquainted with the conditions and studied the problems of students. He inspected living rooms, kitchens and bathrooms. He talked to the responsible staff in the dormitory and asked about the existing deficiencies.
Communicating with the students, he urged them to use the created conditions effectively. He wondered about the problems.
In order to spend the autumn-winter season without any casualties, he called on the students to strictly observe the rules of technical safety.