Rektor 7-son talabalar turar joyida bo'ldi
Bugun, 2-noyabr kuni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev Kimyoviy texnologiyalar fakulteti hududida joylashgan 7-son talabalar turar joyiga tashrif buyurib, sharoitlar bilan tanishdi va talabalarning muammolarini o′rgandi. Yashash xonalari, oshxona va yuvinish xonalarni ko′zdan kechirdi. Yotoqxonadagi mas'ul xodimlar bilan suhbatda bo'lib, mavjud kamchiliklar haqida so'radi.
Talabalar bilan muloqotda bo′lib, yaratilgan sharoitlardan unumli foydalanishga chaqirdi. Muammolari haqida qiziqdi.

Ректор посетил студенческое общежитие № 7
Сегодня, 2 ноября, ректор Ургенчского государственного университета Бахром Абдуллаев посетил студенческое общежитие № 7, расположенное на территории факультета химических технологий, ознакомился с условиями проживания и изучил проблемы студентов. Он осмотрел жилые комнаты, кухни и санузлы. Он пообщался с ответственными сотрудниками общежития и поинтересовался существующими недостатками.
Общаясь со студентами, он призывал их эффективно использовать созданные условия. Интересовался проблемами.
Для того чтобы осенне-зимний сезон прошел без жертв, он призвал студентов строго соблюдать правила технической безопасности.