“Oramizdagi gaplar” spektakili namoishi
Yangi 2024- yilning 5-yanvar sanasida  Urganch davlat universiteti homiyligida O`zbek filologiyasi fakultetining  Rust li va adabiyoti , Tilshunoslik, Adabiyotshunoslik kafedralari barcha professor-o`qituvchilari hamda ishchi hodimlari uchun  Xorazm viloyati musiqali
drama teatiriga spektakl tomoshasiga tashrif  tashkillashlashtirildi.
Mazkur spektakl “Oramizdagi gaplar” deb nomlanib, spektaklda  o`z  vazifasini suiistemolqilish, mas’uliyatsizlik, poraxo`rlik kabi illatlarning zarari va oqibatlari teatr aktyorlari jamoasi tomonidan mahorat bilan yoritib berildi. Universitet homiyligida tashkil qilingan ushbu
spektak tomoshasi orqali tashrif  buyurgan barcha professor-o`qituvchilar  va ishchi hodimlar o`zlari uchun kerakli xulosalar olib ma’naviy hordiq chiqardilar. Urganch davlat universiteti tomonidan va kasaba uyushmalari qo`mitasi tomonidan  barcha professr-o`qituvchi  va
ishchi xodimlar uchun  teatr tomoshalari, sport musobaqalari va respublika bo`ylab sayohatlar muntazam tashkillashtirib kelmoqda.

Performance of the play "Talks between us"
On January 5, 2024, under the auspices of Urganch State University, a visit to the musical drama theater of Khorezm region was organized for all professors, teachers and employees of the departments of Rust and Literature, Linguistics, and Literary Studies of the
Faculty of Uzbek Philology.
This performance was called "Talks between us", and the harm and consequences of abuse of one's duty, irresponsibility, and bribery were skillfully explained by the team of theater actors. All professors, teachers and employees who visited this play, organized
under the auspices of the university, got the necessary conclusions and had a spiritual rest. Urganch State University and the committee of trade unions regularly organize theater performances, sports competitions and trips around the republic for all professors and