Bugun, 16-aprel kuni Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakulteti talabalari ishtirokida UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi tomonidan "Xotin-qizlarga nisbatan tazyiq va zo'ravonlikni kelib chiqish sabablari va oqibatlari" mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Unda Urganch shahri IIO FMB HPB xotin-qizlar masalalari bo'yicha inspektori Z.Tillaboyeva, UrDU amaliyotchi psixologi M.Avezova, fakultet xotin-qizlar masalalari bo'yicha dekan maslahatchisi X.Raximova, "Biologiya" kafedrasi professor-o'qituvchilari va fakultet tyutorlari qatnashdi.
Uchrashuv davomida O'zbekiston Respublikasining 561 va 562-sonli qonunlarining mazmun-mohiyati va ahamiyati haqida ma'ruzalar tinglandi.

A meeting was held dedicated to women's rights
Today, April 16, with the participation of students of the Faculty of Natural and Agricultural Sciences, the Women's Consultative Council of UrDU organized a meeting on the topic "Causes and consequences of oppression and violence against women."
Z. Tillaboyeva, inspector of women's issues of Urganch city IIO FMB HPB, practicing psychologist of UrDU M. Avezova, adviser of the faculty dean on women's issues Kh. Rakhimova, professors and teachers of the "Biology" department and the faculty tutors participated.
During the meeting, reports were heard about the essence and importance of laws 561 and 562 of the Republic of Uzbekistan.