XALQARO HAMKORLIKDAGI "O'ZBEK TILI" KURSI DAVOM ETMOQDA
Xalqaro hamkorlik aloqalari natijasida Urganch davlat universiteti hamda Turkistonliklar madaniyati va ijtimoiy yordam jamiyati bilan hamkorlikda tashkil qilingan onlayn "O'zbek tili" kursining Zoom platformasi orqali navbatdagi dars mashg'uloti bo'lib o'tdi.
Darsni UrDU O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tilshunosligi kafedrasi o'qituvchisi PhD Shahnoza Alimova olib bordi. Dars davomida "O'zbekona" dasturi bo'yicha o'zbek tili A1daraja dars mashg'ulotlari yakuniga yetkazildi. Kelasi haftadan imtihon jarayonlari bo'lib o'tishi e'lon qilindi.
Eslatib o'tamiz, "O'zbek tili" kursi darslari shanba-yakshanba kunlari Turkiya vaqti bilan soat 19:00 dan 20:30 gacha tashkil qilinadi.

КУРС «УЗБЕКСКИЙ ЯЗЫК» В МЕЖДУНАРОДНОМ СОТРУДНИЧЕСТВЕ ПРОДОЛЖАЕТСЯ
В результате международного сотрудничества через платформу Zoom проведено очередное занятие онлайн-курса «Узбекский язык», организованного совместно с Ургенчским государственным университетом и Обществом культуры и социальной помощи Туркестана.
Урок провела Шахноза Алимова, к.ф.н., преподаватель кафедры узбекского языкознания факультета узбекской филологии УрГУ. В ходе урока были пройдены уроки узбекского языка уровня А1 по программе «Узбекона». Было объявлено, что экзаменационный процесс начнется со следующей недели.
Напоминаем, что уроки курса узбекского языка проходят по субботам и воскресеньям с 19:00 до 20:30 по турецкому времени.