Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida 2024/2025 o'quv yili kuzgi semestri bo’yicha yakuniy nazorat imtihonlari davom etmoqda...
✅Respublikamizning barcha oliy ta’lim muassasalari qatorida Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universitetida ham 2024/2025 o'quv yili kuzgi semestri  yakuniy nazorat imtihonlari davom etmoqda. Imtihon jarayonlarida ochiqlik, xolislik hamda shaffoflikni ta’minlash maqsadida Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi xodimlari tomonidan nazorat qilib borilmoqda.

Final control exams for the fall semester of the 2024/2025 academic year are ongoing at the Urganch State University named after Abu Rayhon Beruni...
Along with all higher educational institutions in our country, the final control exams for the fall semester of the 2024/2025 academic year are also taking place at the Urganch State University named after Abu Rayhon Beruni. In order to ensure transparency, fairness, and openness in the examination process, the employees of the Anti-Corruption “Compliance Control” Department are overseeing the process.