Korrupsiya – taraqqiyot kushandasi!
Bugun, 21-fevral kuni Tabiiy va qishloq xo'jaligi fanlari fakultetida talaba-yoshlar ishtirokida “Korrupsiya – taraqqiyot kushandasi” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Unda Korrupsiyaga qarshi kurashish "Komplayens-nazorat" tizimini boshqarish bo'limi bosh mutaxassisi S.Sadullayev ishtirok etdi va mamlakatimizda  yoshlarga yaratilgan sharoitlar haqida alohida toʻxtalib, ilmda, akademik faoliyatda halol, adolatli boʻlish, korrupsiyaviy holatlarni, xavf-xatarlarni oldini olishda amalga oshirilayotgan ishlarda faol boʻlish, bu illatga qarshi murosasizlik bilan kurashish hamda birgalikda yengish kerakligini ta'kidladi.
Shuningdek, huquqiy madaniyat va huquqiy ongni rivojlantirish, korrupsiyaga qarshi kurashishda normativ-huquqiy hujjatlar bilan ishlash koʻnikmasini oshirish borasida  kerakli tushunchalar berildi.

Коррупция — тормоз развития!
Сегодня, 21 февраля, на факультете естественных и сельскохозяйственных наук был организован круглый стол на тему "Коррупция — тормоз развития" с участием студентов и молодежи.
В мероприятии принял участие главный специалист отдела по борьбе с коррупцией "Система комплаенс-наблюдения" С. Садуллаев. Он отдельно отметил условия, созданные для молодежи в нашей стране, подчеркнув важность честности и справедливости в науке и академической деятельности, активного участия в предотвращении коррупционных ситуаций и рисков, а также необходимость решительной борьбы с этой проблемой. Он отметил, что с коррупцией нужно бороться без компромиссов, а только сообща можно победить.
Кроме того, были даны необходимые разъяснения по развитию правовой культуры и правового сознания, улучшению навыков работы с нормативно-правовыми актами в борьбе с коррупцией.