8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan Abu Rayhon Beruniy nomidagi Urganch davlat universiteti Tarix kafedrasi professori Mamlakat Jumaniyazova O‘zbekiston Respublikasi Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi raisining 2026-yil 2-martdagi 31-sonli buyrug‘iga asosan “Mo‘tabar ayol” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi. Ushbu mukofot bugun “8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni” bayrami munosabati bilan tashkil etilgan Xorazm viloyati tadbirida tantanali ravishda topshirildi.
Ushbu yuksak e’tirof ustozning ilm-fan rivojiga qo‘shgan salmoqli hissasi, yosh avlodni tarbiyalash yo‘lidagi fidokorona mehnati hamda jamiyat hayotidagi faol ishtirokining munosib e’tirofidir.
Hurmatli Mamlakat Jumaniyazovani ushbu nufuzli mukofot bilan universitet jamoasi nomidan samimiy muborakbod etamiz. Ustozga mustahkam sog‘liq, ilmiy faoliyatida yangi yutuqlar va ulkan zafarlar tilaymiz!

В связи с празднованием 8 Марта – Международного женского дня профессор кафедры истории Ургенчского государственного университета имени Абу Райхана Беруни Мамлакат Жуманиязова согласно приказу №31 председателя Комитета по делам семьи и женщин Республики Узбекистан от 2 марта 2026 года награждена нагрудным знаком «Мўътабар аёл». Данная награда была торжественно вручена сегодня на праздничном мероприятии, организованном в Хорезмской области по случаю 8 Марта – Международного женского дня.
Эта высокая награда является достойным признанием значительного вклада ученого в развитие науки, её самоотверженного труда в воспитании молодого поколения, а также активного участия в общественной жизни.
От имени коллектива университета сердечно поздравляем уважаемую Мамлакат Жуманиязову с этой престижной наградой. Желаем крепкого здоровья, новых научных достижений и больших успехов в дальнейшей деятельности!