Rektor yoshlar bilan
Urganch davlat universitetida rektori Feruza Madraximovaning talabalar bilan navbatdagi uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Mazkur uchrashuv Ijtimoiy-iqtisodiy fanlar fakulteti talaba-yoshlari ishtirokida o‘tkazildi.
Samimiy va ochiq ruhda kechgan muloqot davomida rektor talabalarning fikr va takliflarini tinglab, dolzarb masalalar yuzasidan o‘z munosabatini bildirdi. Xususan, iqtidorli hamda ijtimoiy himoyaga muhtoj talabalarni qo‘llab-quvvatlash, ularni rag‘batlantirish tizimini yanada takomillashtirish, talabalar startap loyihalarini rivojlantirishga alohida e’tibor qaratildi.
Shuningdek, mamlakatimizda yaqinda faoliyat boshlagan Islom sivilizatsiyasi markazining ochilishi xalqimiz ma’naviy hayotida muhim voqea ekani ta’kidlanib, ushbu maskanga universitet talabalari tashrifini tashkil etish masalasi ham muhokama qilindi.
Uchrashuvda turizmni rivojlantirishda yoshlarning innovatsion g‘oyalari, dual ta’lim tizimi, amaliyot jarayonlari hamda to‘garaklar faoliyatini yanada takomillashtirish yuzasidan fikr almashildi.
Talabalar ham faol ishtirok etib, o‘z tashabbus va takliflarini ilgari surdilar.
Rektor tomonidan bildirilgan takliflar qo‘llab-quvvatlanib, ularni amaliyotga joriy etish bo‘yicha mas’ullarga tegishli topshiriqlar berildi.

В Ургенчском государственном университете состоялась очередная встреча ректора Ферузы Мадрахимовой со студентами. Данное мероприятие прошло с участием студентов факультета социально-экономических наук.
В ходе искреннего и открытого диалога ректор выслушала мнения и предложения студентов, а также высказала свою позицию по актуальным вопросам. В частности, особое внимание было уделено поддержке талантливых и социально уязвимых студентов, совершенствованию системы их поощрения, а также развитию студенческих стартап-проектов.
Также было отмечено, что открытие недавно начавшего деятельность Центра исламской цивилизации является важным событием в духовной жизни нашего народа. Обсуждался вопрос организации посещения данного центра студентами университета.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам развития туризма с участием молодёжи, внедрения дуальной системы образования, организации практики, а также совершенствования деятельности кружков.
Студенты также активно участвовали во встрече, выдвигая свои инициативы и предложения.
Предложения, озвученные ректором, были поддержаны, и ответственным лицам даны соответствующие поручения по их реализации.