Rektorning fakultetlar jamoasi bilan uchrashuvlari boshlandi
Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madraximova fakultetlar jamoasi bilan ilk uchrashuvini Telekommunikatsiya texnologiyalari hamda Kompyuter injiniring fakultetlaridan boshladi.
Uchrashuv davomida rektor professor-o’qituvchilarning ilm sohasida doimo qo’llab quvvatlashga tayyorligini bildirdi, ayniqsa dissertatsiyalar himoyasida sharoitlar yaratilishi, darslik va o‘quv qo‘llanmalar tayyorlash jarayonlarida doimo qo’llab-quvvatlashga tayyor ekanligini bildirdi. O’z faoliyati davomida talabalarni xalqaro va respublika miqyosidagi olimpiadalarga tayyorlaydigan professor-o’qituvchilar rektor tomonidan har tomonlama rag’batlantirilishga tayyorligini aytib o’tdi. Ustoz-shogirdlik an’analari asosida bakalavr va magistr talabalar bilan muntazam ish olib borish masalalari xususida to’xtaldi.  Shuningdek, ta’lim sifatini yanada oshirish, iqtidorli talabalar g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash, IT sohasi va sun’iy intellekt yo‘nalishlariga iqtidorli talabalarni to‘g‘ri yo‘naltirish, ularning innovatsion loyihalarini qo‘llab-quvvatlash zarurligi ta’kidlandi.
Ochiq muloqot ruhida o‘tgan uchrashuvda professor-o‘qituvchilarning taklif va tashabbuslari, mavjud muammolar tinglanib, ularning yechimi yuzasidan aniq chora-tadbirlar belgilandi.

Начались встречи ректора с коллективами факультетов
Ректор Ургенчского государственного университета Феруза Мадрахимова начала первые встречи с коллективами факультетов с факультетов телекоммуникационных технологий и компьютерного инжиниринга.
В ходе встречи ректор отметила, что всегда готова поддерживать профессорско-преподавательский состав в научной деятельности, в частности в создании условий для защиты диссертаций, а также в процессе подготовки учебников и учебных пособий. Также было подчеркнуто, что преподаватели, готовящие студентов к международным и республиканским олимпиадам, будут всесторонне поощряться со стороны руководства. Особое внимание было уделено вопросам системной работы со студентами бакалавриата и магистратуры на основе традиций «наставник–ученик».
Кроме того, была подчеркнута необходимость дальнейшего повышения качества образования, поддержки идей талантливых студентов, правильной ориентации одарённой молодёжи в сферах IT и искусственного интеллекта, а также содействия их инновационным проектам.
Встреча прошла в формате открытого диалога, в ходе которого были заслушаны предложения и инициативы профессорско-преподавательского состава, а также существующие проблемы, по которым были определены конкретные меры по их решению.