Rektor Filologiya va san’at fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
Xabar berib borayotganimizdek, Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madraximova ayni kunlarda fakultetlar kesimida professor-o‘qituvchilar bilan uchrashuvlar o‘tkazmoqda.
Bugun navbatdagi uchrashuv Filologiya va san’at fakulteti jamoasi bilan bo‘lib o‘tdi. Dastlab fakultet dekani D. G‘ayipov tomonidan fakultet faoliyati yuzasidan hisobot taqdim etilib, amalga oshirilayotgan ishlar hamda istiqboldagi rejalar haqida ma’lumot berildi. Rektor ushbu yo‘nalishlardagi natijalar va kelgusi vazifalarga alohida qiziqish bildirdi.
Uchrashuv davomida kafedralar kesimida ilmiy salohiyat holati tahlil qilinib, professor-o‘qituvchilarning dissertatsiya ishlarini tayyorlash va himoya qilish, ilmiy daraja va unvonlarga erishish jarayonida yuzaga kelayotgan muammolar muhokama etildi. Rektor tomonidan bu borada har tomonlama ko‘mak berishga tayyorlik bildirildi.
Shuningdek, fakultetning universitet hayotidagi o‘rni alohida e’tirof etilib, mamlakatimizda o‘zbek tilining nufuzini yanada oshirishga qaratilgan loyihalarni kengaytirish zarurligi ta’kidlandi.

Ректор встретилась с коллективом факультета филологии и искусства
Как сообщалось ранее, ректор Ургенчского государственного университета Феруза Мадрахимова в настоящее время проводит встречи с профессорско-преподавательским составом по факультетам.
Сегодня очередная встреча состоялась с коллективом факультета филологии и искусства. В начале встречи декан факультета Д. Гаипов представил отчёт о деятельности факультета, проинформировав о проводимой работе и планах на перспективу. Ректор проявила особый интерес к достигнутым результатам и предстоящим задачам по данным направлениям.
В ходе встречи был проанализирован уровень научного потенциала по кафедрам, обсуждены вопросы подготовки и защиты диссертационных работ профессорско-преподавательского состава, а также проблемы, возникающие в процессе получения научных степеней и званий. Ректор выразила готовность оказать всестороннюю поддержку в данном направлении.
Также была особо отмечена роль факультета в жизни университета, подчеркнута необходимость расширения проектов, направленных на дальнейшее повышение престижа узбекского языка в нашей стране.
Встреча прошла в атмосфере открытого и искреннего диалога, в ходе которой были широко обсуждены предложения и инициативы преподавателей, существующие проблемы, а также определены конкретные меры по их решению.