Rektor Filologiya va san’at fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
Xabar berib borayotganimizdek, Urganch davlat universiteti rektori Feruza Madraximova ayni kunlarda fakultetlar kesimida professor-o‘qituvchilar bilan uchrashuvlar o‘tkazmoqda.
Bugun navbatdagi uchrashuv Filologiya va san’at fakulteti jamoasi bilan bo‘lib o‘tdi. Dastlab fakultet dekani D. G‘ayipov tomonidan fakultet faoliyati yuzasidan hisobot taqdim etilib, amalga oshirilayotgan ishlar hamda istiqboldagi rejalar haqida ma’lumot berildi. Rektor ushbu yo‘nalishlardagi natijalar va kelgusi vazifalarga alohida qiziqish bildirdi.
Uchrashuv davomida kafedralar kesimida ilmiy salohiyat holati tahlil qilinib, professor-o‘qituvchilarning dissertatsiya ishlarini tayyorlash va himoya qilish, ilmiy daraja va unvonlarga erishish jarayonida yuzaga kelayotgan muammolar muhokama etildi. Rektor tomonidan bu borada har tomonlama ko‘mak berishga tayyorlik bildirildi.
Shuningdek, fakultetning universitet hayotidagi o‘rni alohida e’tirof etilib, mamlakatimizda o‘zbek tilining nufuzini yanada oshirishga qaratilgan loyihalarni kengaytirish zarurligi ta’kidlandi.

Rector Met with the Staff of the Faculty of Philology and Arts
As previously reported, Feruza Madrakhimova, Rector of Urgench State University, is currently holding meetings with faculty members across departments.
Today, the next meeting was held with the staff of the Faculty of Philology and Arts. At the beginning of the meeting, the Dean of the Faculty, D.Ghayipov, presented a report on the faculty’s activities, providing information on ongoing work and future plans. The Rector showed particular interest in the achieved results and upcoming tasks in these areas.
During the meeting, the state of scientific potential across departments was analyzed, and issues related to the preparation and defense of dissertations by faculty members, as well as challenges in obtaining academic degrees and titles, were discussed. The Rector expressed readiness to provide comprehensive support in this regard.
The role of the faculty in the university’s life was also particularly emphasized, along with the need to expand projects aimed at further enhancing the status of the Uzbek language in the country.
The meeting, held in an open and sincere dialogue, included extensive discussion of proposals and initiatives from faculty members, existing challenges, and the identification of concrete measures to address them.