Urganch davlat universitetida “Rektor kubogi” sport musobaqalarining taqdirlash marosimi o`tkazildi
Urganch davlat universitetida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 5 ta muhim tashabbusi, xususan uning 2-yoʻnalishi mazmun-mohiyatini tashkil etadigan yoshlarni sogʻlom turmush tarzi va sportga jalb qilish borasidagi ishlarni amalga oshirish maqsadida  universitet professor-o`qituvchilari hamda talaba-yoshlari o`rtasida 2020/2021-o`quv yili davomida muntazam ravishda “Rektor kubogi” musobaqalari o`tkazilib kelindi. Jumladan, erkaklar o`rtasida  17 ta sport turi bo`yicha jami 40 ta jamoa, ayollar o`rtasida esa 14 sport turi bo`yicha 15 ta jamoa ushbu musobaqalarda faol qatnashdilar.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA “REKTOR KUBOGI” SPORT MUSOBAQALARINING TAQDIRLASH MAROSIMI O`TKAZILDI
2021-yil 19-iyun kuni  2020/2021-o`quv yili davomida  “Rektor kubogi” musobaqalarida sovrinli o`rinlarni egallagan jamoalar sarhisob qilinib, taqdirlash marosimi o`tkazildi.  Tantanali taqdirlash marosimida  UrDU Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektori S.Davletov,  UrDU Sport klubi raisi o‘rinbosari M.Rahimov,  Jismoniy madaniyat fakulteti dekani S.Ko`palov hamda fakultet professor-o`qituvchilari tomonidan  eng kuchli g‘olib jamoalarga “Rektor kubogi”  hamda  3 ta o`rin bo`yicha diplom  va esdalik sovg`alari tantanali topshirildi.
Taqdirlash marosimda prorektor S.Davletov so`zga chiqib,  barcha talabalar va ularni murabbiylariga minnatdorchilik bildirib o‘tdi va kelgusida boshqa sport yo‘nalishlarida ham bu kabi musobaqalarni o‘tkazilishini ta’kidladi.

In order to implement 5 important initiatives of the President of the Republic of Uzbekistan at Urgench State University, in particular, the work on attracting young people to a healthy lifestyle and sports, which is the essence of its 2nd direction, among university professors and students during 2020/2021 - the academic year, "Rector's Cup" competitions were held regularly. In particular, a total of 40 teams in 17 sports among men and 15 teams in 14 sports among women took part actively in these competitions.
URGANCH DAVLAT UNIVERSITETIDA “REKTOR KUBOGI” SPORT MUSOBAQALARINING TAQDIRLASH MAROSIMI O`TKAZILDI
On June 19, 2021, the teams that won prizes in the "Rector's Cup" during the 2020/2021 academic year were summed up and an award ceremony was held. S.Davletov, Vice-Rector for Youth and Spiritual-Educational Affairs of UrSU, M.Rahimov, Deputy Chairman of UrSU Sports Club, S.Kopalov, and Dean of the Faculty of Physical Culture and professors of the faculty took part in the awarding ceremony. The strongest winning teams were awarded the "Rector's Cup" and diplomas and souvenirs for 3 places.
Speaking at the awarding ceremony, Vice-Rector S. Davletov thanked all the students and their coaches and noted that similar competitions will be held in other sports in the future.