O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi xorijiy tillarni o`rganishni ommalashtirish agentligi hamda Urganch davlat universiteti o`rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
2021-yilning 21-iyun kuni Xorijiy tillarni o`rganishni ommalashtirish agentligining Xorazm viloyati hududiy vakilligi boshlig`i  Alisher Qurbanboyev Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.  Tashrif chog`ida,  UrDU O`quv ishlari bo`yicha prorektori Sardor Xodjaniyozov  bilan Agentlikning viloyat bo'linmasi hamda Urganch davlat universiteti o'rtasida o`zaro hamkorlik o`rnatish masalalari yuzasidan  uchrashib, unda  universitetda xorijiy tillarni chuqur  o`rgatishni yo`lga qo`yish, moddiy-texnik jihatdan ta`minlash, o`quv dasturlari asosida chet tillarini o`qitishni boshlash masalalari kelishib olindi.
O`ZBEKISTON RESPUBLIKASI VAZIRLAR MAHKAMASI HUZURIDAGI XORIJIY TILLARNI O`RGANISHNI  OMMALASHTIRISH AGENTLIGI HAMDA URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI O`RTASIDA  HAMKORLIK MEMORANDUMI  IMZOLANDI
Shundan so`ng, O`zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Xorijiy tillarni o`rganishni  ommalashtirish agentligi hamda Urganch davlat universiteti o`rtasidagi hamkorlik Memorandumi  imzolandi.
Mazkur   Memorandum  xorijiy tillarni o`rganish sohasini yanada rivojlantirish maqsadida zamon talablariga javob beradigan malakalali kadrlar tayyorlash, xorijiy tillarni ommalashtirish va ilmiy tadqiqotlar sohasiga qaratilgan hamkorlik tadbirlarini amalga oshirishda o`zaro hamkorlik qilish tartibini belgilaydi.

A memorandum of cooperation was signed between the agency for Promoting Foreign Language Learning under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan and Urgench state university
On June 21, 2021, Alisher Kurbanbaev, Head of the Khorezm Regional Office of the Agency for Promoting Foreign Language Learning, visited Urgench State University. During the visit, Sardor Khodjaniyazov, Vice-Rector for Academic Affairs of UrSU, met with the regional branch of the Agency and Urgench State University to discuss issues of cooperation. The issues of in-depth teaching of foreign languages at the university, material and technical support, the beginning of teaching foreign languages on the basis of curricula were agreed on it.
O`ZBEKISTON RESPUBLIKASI VAZIRLAR MAHKAMASI HUZURIDAGI XORIJIY TILLARNI O`RGANISHNI  OMMALASHTIRISH AGENTLIGI HAMDA URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI O`RTASIDA  HAMKORLIK MEMORANDUMI  IMZOLANDI
After that, a Memorandum of Cooperation was signed between the Agency for Promoting Foreign Language Learning under the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan and Urgench State University.O`ZBEKISTON RESPUBLIKASI VAZIRLAR MAHKAMASI HUZURIDAGI XORIJIY TILLARNI O`RGANISHNI  OMMALASHTIRISH AGENTLIGI HAMDA URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI O`RTASIDA  HAMKORLIK MEMORANDUMI  IMZOLANDI
This Memorandum establishes the order of cooperation in the implementation of cooperation activities in the field of training qualified personnel, popularization of foreign languages and research in order to further develop the field of study of foreign languages.O`ZBEKISTON RESPUBLIKASI VAZIRLAR MAHKAMASI HUZURIDAGI XORIJIY TILLARNI O`RGANISHNI  OMMALASHTIRISH AGENTLIGI HAMDA URGANCH DAVLAT UNIVERSITETI O`RTASIDA  HAMKORLIK MEMORANDUMI  IMZOLANDI