Mustaqillik darslarini tashkil etishga qaratilgan seminar-trening o`tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Ma’naviy-ma’rifiy ishlar tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida” 2021-yil 26-martdagi  PQ-5040-son qarori hamda “Yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash  va ularning ijtimoiy faolligini yanada oshirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida” 2021-yil 13-iyuldagi PF-6260-son Farmoni, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining  2021-yil 24-avgustdagi “Ta’lim muassasalarida yangi o‘quv yiliga tayyorgarlik ko‘rish va “Mustaqillik darsi”ni tashkil etish to‘g‘risida”gi yig‘ilish bayonida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida  2021-yilning 31-avgust sanasida  “Yangi O‘zbekistonda erkin va farovon yashaylik” shiori ostida  bir martalik  “Mustaqillik darsi”larini tashkil etishga qaratilgan seminar-trening  bo`lib o`tdi.
Trening universitet Yoshlar masalalari, ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektor Sanjar Davletov raisligida barcha fakultetlarning Yoshlar masalalari bo`yicha dekan muovinlari, fakultetlar murabbiylar kengashi raislari, Yoshlar bilan ishlash, ma`naviyat va ma`rifat bo`limi,   universitet professor-o`qituvchilari ishtirokida o`tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan joriy yilning so‘nggi ikki oyi davomida o‘tkazilgan yirik xalqaro va davlat tadbirlari hamda bayram tantanalarida so‘zlagan nutqlari, shuningdek, ommaviy axborot vositalari  vakillariga bergan intervyulari asosida “Yangi O‘zbekistonda erkin va farovon yashaylik!” shiori ostida “Mustaqillik darsi”ni tashkil etish bo`yicha metodik tavsiyalar berilib, bu borada  professor-o`qituvchilar tomonidan takliflar bildirildi.

Seminar-training for organization of independence lessons
On August 31, 2021, a seminar-training was held under the motto "Let's live freely and prosperously in the new Uzbekistan" aimed at organizing one-time "Independence Lessons" in order to ensure the implementation of the tasks set out in the decree of the President of the Republic of Uzbekistan № PD-5040 of March 26, 2021 "On measures to radically improve the system of spiritual and educational work", and the resolution № PR-6260 of July 13, 2021 "On additional measures to provide comprehensive support to young people and further increase their social activity", and the statement of the meeting of the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan dated August 24, 2021 "On the preparation for the new academic year in educational institutions and the organization of the "Independence Lesson" ".
The training was held under the chairmanship of Vice-Rector for Youth and Spiritual-Educational Affairs Sanjar Davletov with the participation of deputy dean of all faculties on youth issues, chairmen of the Council of Mentors of faculties, Department of Youth and Spiritual-Educational Affairs, professors and teachers of the University.
Methodical recommendations given by professors and teachers on the organization of the "Independence Lesson " under the motto "Let's live freely and prosperously in the new Uzbekistan!" based on the speeches made by the president of the Republic of Uzbekistan at the major international and state events held by the president of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev during the last two months of this year, at the festivities, as well as his interviews with representatives of the media.