Kelgusidagi hamkorlik bo`yicha vazifalar belgilab olindi
Bugun, 2021-yilning 15-sentabr kuni Fransiyaning O`zbekistondagi elchixonasining Madaniyat va hamkorlik bo`yicha maslahatchisi Loran Oriol Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
Mehmonlarni  universitet Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori  G‘ayrat O‘razboyev, Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Elyor Yo‘ldashov va Xorijiy filologiya fakulteti Roman-german filologiyasi kafedrasi dotsenti Hamid Ro`zmetovlar kutib oldi.
Tashrif davomida Loran Oriol Xorijiy filologiya fakultetida bo`lib,  Roman-german filologiyasi kafedrasining fransuz tili o`qituvchilari bilan uchrashdi. Uchrashuvda elchixona va UrDU o`rtasidagi hamkorlik aloqalari istiqbollari muhokama qilindi.

Tasks for further cooperation have been set
Today, on September 15, 2021, Laurent Auriol, Culture and Cooperation Counselor at the French Embassy in Uzbekistan, visited Urgench State University.
The guests were welcomed by Gayrat Urazbaev, Vice-Rector for International Cooperation, Elyor Yuldashov, Head of the International Relations Department, and Hamid Ruzmetov, Associate Professor of the Department of Roman-German Philology, Foreign Philology Faculty.
During the visit, Laurent Auriol visited the Foreign Philology Faculty and met with teachers of French at the Department of Roman-German Philology. The prospects of cooperation between the embassy and the UrSU were discussed at the meeting.