Kelgusidagi hamkorlik bo`yicha vazifalar belgilab olindi
Bugun, 2021-yilning 15-sentabr kuni Fransiyaning O`zbekistondagi elchixonasining Madaniyat va hamkorlik bo`yicha maslahatchisi Loran Oriol Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
Mehmonlarni  universitet Xalqaro hamkorlik bo‘yicha prorektori  G‘ayrat O‘razboyev, Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Elyor Yo‘ldashov va Xorijiy filologiya fakulteti Roman-german filologiyasi kafedrasi dotsenti Hamid Ro`zmetovlar kutib oldi.
Tashrif davomida Loran Oriol Xorijiy filologiya fakultetida bo`lib,  Roman-german filologiyasi kafedrasining fransuz tili o`qituvchilari bilan uchrashdi. Uchrashuvda elchixona va UrDU o`rtasidagi hamkorlik aloqalari istiqbollari muhokama qilindi.

Определены задачи по дальнейшему сотрудничеству
Сегодня, 15 сентября 2021 года, советник Франции по культуре и сотрудничеству в Узбекистане Лоран Ориол посетил Ургенчский государственный университет.
Гостей встретили проректор по международному сотрудничеству университета Гайрат Уразбаев, начальник отдела международных отношений Элёр Юлдашов и доцент кафедры романо-германской филологии факультета зарубежной филологии Хамид Рузметов.
Во время визита Лоран Ориоль посетил факультет зарубежной филологии и встретился с преподавателями французского языка кафедры романо-германской филологии. На встрече были обсуждены перспективы сотрудничества между посольством и УрГУ