“Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni ustozlar bayramiga bag‘ishlandi
Universitet talaba-yoshlarini ona tilimiz, xususan, o‘zbek tilida ravon va to‘g‘ri so‘zlash, notiqlik san’atini egallashga bo‘lgan havaslarini, qolaversa, davlat tilimizga bo‘lgan e’tibor va hurmatni yanada kuchaytirish maqsadida an’anaga muvofiq, Filologiya fakulteti tomonidan o‘tkazilib kelinayotgan “Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining 2021-yil 29-sentabr soni 1-oktabr – “Uztoz va murabbiylar” kuniga bag‘ishlandi.
Tadbirni UrDU Yoshlar masalalari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha prorektori S.Davletov ochib berib, barcha tadbir ishtirokchilari hamda professor-o‘qituvchilarini kasb bayramlari bilan samimiy qutladi.
Ko‘rik-tanlov avvalida, hamkor tashkilot Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati O‘zbekiston liberal demokratik partiyasi Xorazm viloyat bo‘linmasi rahbari Sh.Otajonov so‘zga chiqib, fidoiy va zahmatkash ustozlarni qizg‘in tabrikladi hamda bir guruh professor-o‘qituvchilarga Tashakkurnoma va esdalik sovg‘alarini topshirdi.
Shundan so‘ng, sahnada bayramona kuy-qo‘shiqlar, sahna ko‘rishlari-yu ustozlarni madh etuvchi she’rlar yangrab, barchaga bayram kayfiyati ulashdi.
1-oktabr – “Uztoz va murabbiylar” kuniga bag‘ishlab o‘tkazilgan “Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining ushbu bayram sonida Filologiya fakultetining 5 nafar notiq talabalari o‘zaro bellashdilar.
Tanlov 2 shartda o‘tkazilib, birinchi shartda har bir ishtirokchi o‘zi haqidagi ma’lumotlarni she’riy va nasriy yo‘l orqali bayon etgan bo‘lsa, ikkinchi shartda nutqiy mahoratni yanada oshiruvchi va sinovchi, to‘satdan berilgan mavzuga qay daraja to‘g‘ri, aniq va tez javob bera olishlari sinovdan o‘tkazildi.

Следующий выпуск конкурса «Молодые ораторы» посвящен празднику учителей
В целях укрепления у студентов стремления свободно и правильно говорить на родном языке, в частности узбекском, овладеть искусством публичных выступлений, а также уделять больше внимания и уважения государственному языку. В соответствии с этим, 29 сентября 2021 года конкурс«Молодые ораторы»,который был проведён филологическим факультетом, был посвящен 1 октября - Дню «Учителя и воспитателя».
Мероприятие открыл проректор по молодежной, духовной и образовательной работе УрГУ С.Давлетов, который искренне поздравил всех участников и преподавателей с профессиональным праздником.
В начале конкурса руководитель Хорезмского регионального отделения партнерской организации «Движение предпринимателей и бизнесменов Либерально-демократической партии Узбекистана» Ш. раздал подарки.
Затем на сцене прозвучали праздничные песни, спектакли и стихи, восхваляющие учителей, что подарило всем праздничное настроение.urdu.uz,“Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni ustozlar bayramiga bag‘ishlandi
urdu.uz,“Yosh notiqlar” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni ustozlar bayramiga bag‘ishlandi
1 октября - В праздничном выпуске конкурса «Молодые ораторы», посвященного Дню «Учителя и воспитателя», соревновались между собой 5 студентов филологического факультета. Конкурс проводился в двух условиях: в первом условии- каждый участник выразил свою личную информацию в стихотворной и прозаической форме, а во втором - уровень речевых навыков, что еще больше улучшает и проверяет разговорные навыки. Была проверена их способность реагировать точно и быстро. Итоги конкурса объявила председатель жюри, доцент Б. Рахимова: