1-oktabr - “O‘qituvchi va murabbiylar kuni”
Bugun, 30-sentabr Urganch davlat universitetida bayram shukuhi kezmoqda. Erta tongdan barcha fakultetlar bayramona bezatilib,  professor-o‘qituvchilar musiqa sadolari ostida gullar bilan kutib olinmoqda. Atrofda ko‘tarinki kayfiyat, bayramona ruh kezmoqda.
Qalbi ezguliklarga yo‘g‘rilgan aziz ustozlar, mehridaryo professor-o‘qituvchilar!  Barchangizni 1-oktabr – “O‘qituvchi va murabbiylar kuni” bilan chin qalbdan tabriklaymiz!  Sizning yuksak mas’uliyatli, mashaqqatli va sharafli mehnatingizda zafarlar, oilaviy hayotingizda esa baxt, omad yor bo‘lishini tilab qolamiz.

October 1 – Teachers’ Day
Today, September 30, Urgench State University is celebrating the holiday. Early in the morning, all the faculties are festively decorated and professors and teachers are greeted with flowers under the sounds of music. There is a high and a festive mood around.
Dear teachers, kind faculties, whose hearts are full of goodness! I sincerely congratulate you all on October 1- Teachers Day! I wish you success in your highly responsible, hard, and honorable work, and happiness, and good luck in your family life.