“Kitobxon talaba” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni P.Qodirov hamda M.Lermontov ijodiga bagʻishlandi
Urganch davlat universitetining ilmga chanqoq talaba-yoshlari o‘rtasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning 5 ta muhim tashabbus doirasida Filologiya fakulteti tomonidan muntazam ravishda o‘tkazilib kelinayotgan “Kitobxon talaba” ko‘rik-tanlovining 2021-yil 10-noyabr sanasida navbatdagi soni bo‘lib o‘tdi.
Ko‘rik-tanlovda Filologiya fakultetining kitobsevar talaba-yoshlari taniqli o‘zbek yozuvchisi Primqul Qodirovning “Ona lochin vidosi” hamda rus adibi Mixail Lermontovning "Zamonamiz qahramoni" asarlari asosida o‘zaro badiiy maydonda kuch sinashdilar.
Tadbir davomida talaba-yoshlar tomonidan ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar, raqslar va sahna ko‘rinishlari kechaga o‘zgacha kayfiyat baxsh etdi. Tadbir davomida namoyish etilgan badiiy chiqishlar 193-oʻzbek tili guruhi talabalari tomonidan ijro etildi.
Tanlov yakunida gʻoliblar Filologiya fakulteti dekani D.G‘ayipov tomonidan diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

The next round of the contest "The Best Reader Student" is dedicated to the works of P. Kadyrov and M. Lermontov
On November 10, 2021, the next round of the contest " The Best Reader Student" took place among students of Urgench State University, which is regularly held by the Philology Faculty in the framework of 5 important initiatives of the President of the Republic of Uzbekistan Sh. Mirziyoyev.
In the contest, book-loving students of the Philology Faculty competed in the field of art based on the works of the famous Uzbek writer Primkul Kadyrov " Ona lochin vidosi" and Russian writer Mikhail Lermontov "Hero of our time."
The songs, dances, and performances performed by students during the event gave a special mood to the evening. Art performances were performed by students of the 193rd Uzbek language group.