“Kitobxon talaba” ko‘rik-tanlovining navbatdagi soni P.Qodirov hamda M.Lermontov ijodiga bagʻishlandi
Urganch davlat universitetining ilmga chanqoq talaba-yoshlari o‘rtasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning 5 ta muhim tashabbus doirasida Filologiya fakulteti tomonidan muntazam ravishda o‘tkazilib kelinayotgan “Kitobxon talaba” ko‘rik-tanlovining 2021-yil 10-noyabr sanasida navbatdagi soni bo‘lib o‘tdi.
Ko‘rik-tanlovda Filologiya fakultetining kitobsevar talaba-yoshlari taniqli o‘zbek yozuvchisi Primqul Qodirovning “Ona lochin vidosi” hamda rus adibi Mixail Lermontovning "Zamonamiz qahramoni" asarlari asosida o‘zaro badiiy maydonda kuch sinashdilar.
Tadbir davomida talaba-yoshlar tomonidan ijro etilgan kuy-qo‘shiqlar, raqslar va sahna ko‘rinishlari kechaga o‘zgacha kayfiyat baxsh etdi. Tadbir davomida namoyish etilgan badiiy chiqishlar 193-oʻzbek tili guruhi talabalari tomonidan ijro etildi.
Tanlov yakunida gʻoliblar Filologiya fakulteti dekani D.G‘ayipov tomonidan diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

Очередной выпуск конкурса «Чтец» посвящен творчеству П.Кадырова и М.Лермонтова
10 ноября 2021 года прошел очередной конкурс «Чтецов», проводимый филологическим факультетом в рамках 5 важных инициатив Президента Республики Узбекистан Ш.Мирзиёева среди студентов Ургенчского государственного университета.
В конкурсе книжолюбивые студенты филологического факультета соревновались в области искусства по произведениям известного узбекского писателя Примкула Кадырова и русского писателя Михаила Лермонтова «Герой нашего времени».
В ходе конкурса наши читатели с умом и скоростью ответили на вопросы, созданные модератором на основе этих работ, в 2-х условиях. Студенты пели, танцевали и выступали во время мероприятия. Художественные представления представили учащиеся 193-й узбекской группы.
По окончании конкурса победители были награждены дипломами и памятными подарками деканом филологического факультета Д. Гаиповым.