“Xalqaro bagʻrikenglik kuni” munosabati bilan milliy-madaniy markazlarga press-tur tashkil qilindi
2021- yilning 16-noyabr Urganch davlat universiteti talabalari ishtirokida “Xalqaro bagʻrikenglik kuni” munosabati bilan “Diniy bag‘rikenglik va millatlararo totuvlik - tinchlik va barqarorlik garovi ” mavzusida Doʻstlik va nodavlat notijorat tashkilotlari uyiga Press-tur tashkil qilindi.
Press-tur doirasida UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayeva hamda Pedagogika fakulteti Yoshlar masalalari, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha dekan muovini X.Siddiqovlar boshchiligida bir guruh talaba-yoshlar Doʻstlik va NNT uyida boʻldilar.
Talabalar Doʻstlik va NNT uyi hamda Koreys milliy-madaniy markazi rahbari Antonina Kim hamrohligida qozoq, rus hamda koreys milliy-madaniy markazlari bilan yaqindan tanishdilar.
- Koreys milliy-madaniy markazi hamda Xorazm rivojiga katta hissa qoʻshgan kareys qahramonlarining fotosuratlari jamlangan muzey;
-Koreys tili va milliy raqslarini bepul oʻrgatadigan markaz;
-Rus milliy-madaniy markazi, kutubxonasi va muzeyi;
- Qozoq milliy-madaniy markazining tikuvchilik markazlari hamda qozoq oʻtovlarida boʻlib, har millatning oʻzi xos milliy qadriyat va anʼanalari bilan yaqindan tanishdilar.

По случаю "Международного дня толерантности" организован пресс-тур по национально-культурным центрам
16 ноября 2021 года с участием студентов Ургенчского государственного университета по случаю Международного дня толерантности был организован пресс-тур  на тему «Религиозная толерантность и межнациональное согласие - гарантия мира и стабильности ».
В рамках пресс-тура группа студентов во главе женского попечительского совета УрГУ.В сопровождении Дома дружбы и общественных организаций и руководителя Корейского национального культурного центра Антонины Ким студенты ознакомились с казахскими, русскими и корейскими национальными культурными центрами.
- Корейский национальный культурный центр и музей с фотографиями корейских героев, внесших значительный вклад в развитие Хорезма;
- Бесплатный центр корейского языка и национальных танцев;
- Российский национально-культурный центр, библиотека и музей;
- Посетили швейные центры Казахского национального культурного центра и казахские пастбища, познакомились с уникальными национальными ценностями и традициями каждого народа.
Во время пресс-тура студенты, одетые в национальные костюмы разных национальностей, оставили большой интерес и оставили незабываемые впечатления.