Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri oʻrinbosari Raximjon Hakimov Urganch davlat universitetida tahsil olayotgan xorijlik talabalar bilan uchrashdi
2021-yilning 1-dekabr sanasida Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining fan va innovatsiyalar boʻyicha oʻrinbosari Hakimov Raximjon Rasuljonovich Urganch davlat universiteti talabalar turar joylarining sharoitlarini oʻrganish chogʻida xorijlik talabalar bilan uchrashib, suhbatda boʻldi, boʻsh vaqtlarini qanday oʻtkazayotganliklari bilan qiziqdi. Ularning yashash sharoitlarini oʻrgandi.
Raximjon Hakimov suhbat davomida bugungi kunda yurtimizda amalga oshirilayotgan keng qamrovli o‘zgarishlar, ta’lim sohasidagi islohotlar, yoshlarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan izchil chora-tadbirlar haqida gapirar ekan, Urganch davlat universitetida yaratilgan sharoitlar haqida xorijlik talabalarning fikr-mulohazalari bilan qiziqdi. Xorijlik talabalar yaratilgan sharoitlardan mamnun ekanliklarini bildirishdi.

Заместитель министра высшего и среднего специального образования Рахимжон Хакимов встретился с иностранными студентами, обучающимися в Ургенчском государственном университете
1 декабря 2021 года заместитель министра высшего и среднего специального образования по науке и инновациям Хакимов Рахимджон Расулжонович встретился с иностранными студентами, изучая условия проживания студентов в Ургенчском государственном университете, и спросил их, как они проводят свободное время. Он изучил их жилищные условия. В ходе беседы Рахимжон Хакимов рассказал о комплексных изменениях, происходящих сегодня в стране, реформах в сфере образования, последовательных мерах по поддержке молодежи, а также о взглядах иностранных студентов на условия, созданные в Ургенчском государственном университете. Иностранные студенты выразили удовлетворение созданными условиями.