Urduda “9-dekabr - Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan ochiq muloqot oʻtkazildi
♻️Urganch davlat universitetida  2021-yil  9-dekabr kuni  sana munosabati bilan  “Korrupsiyasiz hayot, kelajak poydevori” mavzusida Ochiq muloqot o‘tkazildi.
O‘sib kelayotgan yoshlarda korrupsiyaga qarshi murosasiz kurashish madaniyatini rivojlantirish, ularning jamiyat hayotiga dahldorligini yanada oshirish  maqsadida o‘tkazilgan ushbu tadbirda  UrDU prorektori S.Davletov, Xorazm viloyat IIB Korrupsiyaga qarshi kurashish boʻlimi katta tezkor vakili  R.Kamolov, mazkur boʻlim xodimi Z.Rahimov, UrDU  Bosh yuriskonsulti Sh.Atayev, UrDU Komplayens-nazorat  boʻlimi boshligʻi X.Shihova hamda “Faol yoshlar” klubi aʼzolari  ishtirok etdilar.
✔️Tadbirni Yoshlar masalalari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektor S.Davletov kirish so‘zi bilan boshlab, bugungi kunda Urganch davlat universitetida "korrupsiyasiz soha" loyihasi doirasida olib borilayotgan ishlar, bu borada Komplayens-nazorat  tizimining joriy etilganligi, shuningdek, Aksilkorrupsiya haftaligi doirasida amalga oshirilgan tadbirlar  haqida maʼlumot berdi.
✔️Shundan soʻng, IIB xodimlari bugungi kunda mamlakatimizda Korrupsiyaga qarshi kurashishda amalga oshirilayotgan jarayonlar, korrupsion jinoyatlarning fosh etilishi bilan bogʻliq vaziyatlar haqida atroflicha maʼlumot berdilar.  UrDU Bosh yuriskonsulti Sh.Atayev  soʻzga chiqib, Korrupsiyaga qarshi kurashishning xalqaro tajribasi, har bir fuqaroning huquqiy madaniyatini shakllantirish, ularning faolligi, jamiyatdagi o‘rnini oshirish, har qanday ishda mas’uliyat bilan yondashgan holda salbiy illatlarga qat’iy kurashish lozimligi haqida toʻxtalib oʻtdi.
✔️Uchrashuv davomida korrupsion holatlarni aks ettiruvchi videorolik namoyish etildi.
Ochiq muloqotda talabalar  o‘zlarini qiziqtirgan koʻplab savollariga mutaxassislar hamda universitet vakillaridan  batafsil javoblar oldilar.
Tadbir yakunida,  Aksilkorrupsiya haftaligi doirasida oʻtkazilgan tanlov gʻoliblari taqdirlandilar.
urdu.uz, Urduda  “9-dekabr  - Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni”  munosabati bilan ochiq muloqot oʻtkazildi

An open dialogue was held at UrSU on the occasion of "December 9 - International Anti-Corruption Day"
Urgench State University hosted an open dialogue on "Life without corruption, the foundation of the future" on December 9, 2021.
The event, which was held in order to develop a culture of uncompromising fight against corruption among youth, to increase their involvement in public life, which was attended by the Vice-rector of UrSU S.Davletov, senior operative officer of the Anti-Corruption Department of the Khorezm Regional Department of Internal Affairs R.Kamolov, employee of this department Z.Rahimov, Chief Legal Adviser of UrSU Sh.Atayev, Head of Department of Anti-Corruption "Compliance Control" of UrSU H.Shihova and members of the club "Active Youth".
The event was opened by S. Davletov, Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs and he informed about the work carried out within the framework of the project "non-corruption sphere" at Urgench State University, the implementation of the system of Complayance Control in this regard, as well as the activities carried out within the framework of the week of anti-corruption.
After that, the staff of the Interior Ministry provided detailed information on the ongoing processes in the fight against corruption in the country, the situation with the detection of corruption crimes. The General Legal Adviser of UrSU Sh.Atayev spoke about the international experience of combating corruption, the formation of a legal culture of every citizen, their activity, increasing their place in society, the need to resolutely combat the negative in any work with a responsible approach, He stressed the need to take a responsible approach to any work and to fight against the negative.
During the meeting, a video was shown on corruption.
During the open discussion, students received detailed answers to many of their questions from experts and university representatives.
At the end of the event, the winners of the Anti-Corruption Week competition were awarded.urdu.uz, Urduda  “9-dekabr  - Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni”  munosabati bilan ochiq muloqot oʻtkazildi