Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining 2021-yil 29-noyabrdagi “Oliy taʼlim muassasalarida taʼlim sifatini oshirish va ijtimoiy-maʼnaviy muhit holatini yanada barqarorlashtirish toʻgʻrisidagi” 506-sonli buyrugʻiga asosan ishchi guruh shakllantirilib, respublikadagi barcha OTMlar faoliyatini oʻrganish boʻyicha safarbar etildi.
✔️Bugun,  2021-yilning  13-dekabr  sanasida Xorazm viloyati  OTMlariga tashrif buyurgan  Investisiya loyihalarini amalga oshirish boshqarmasi boshligʻi F.Dalimov boshchiligidagi  ishchi guruh aʼzolari Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdilar.
✔️Tashrif doirasida Samarqand davlat chet tillari instituti prorektori O.Gaybullayev va Toshkent Moliya instituti prorektori Sh.Sindarovlar universitet Talabalar turar joylarida boʻldilar. Ishchi guruh aʼzolariga talaba-yoshlar uchun TTJda yaratilgan sharoitlar bilan UrDU Yoshlar masalalari, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor S.Davletov yaqindan tanishtirdi.
✔️Oʻrganish davomida talabalarning boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etishga qaratilagan toʻgaraklar faoliyati bilan qiziqdilar,  talabalarning yashash sharoiti, dam olish vaqtlarini mazmunli  oʻtkazish boʻyicha  yoshlarning oʻzlari  bilan suhbatda bo'ldilar.
✔️Shuningdek,  5-son TTJning yertoʻla qismida talaba-yoshlarni boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazishlari uchun tashkil qilingan kovorking markaz, IT xonalari, zakovat xonasi, loyihalar fabrikasi, arxitektura va dizayn, rassomchilik xonalari hamda qizlar uchun tikuvchilik xonalarini koʻzdan kechirib, toʻgarak jarayonlarining guvohi boʻldilar.

Члены рабочей группы, посетившие вузы Хорезмской области, ознакомились с условиями общежития УрГУ
Согласно Приказу Министра высшего и среднего специального образования № 506 от 29 ноября 2021 года «О повышении качества образования в высшей школе и дальнейшей стабилизации социально-духовной среды» была сформирована и мобилизована рабочая группа для изучить деятельность всех вузов страны.
✔️Сегодня, 13 декабря 2021 года, члены рабочей группы во главе с начальником Управления реализации инвестиционных проектов Ф. Далимовым, посетившие вузы Хорезмской области, посетили Ургенчский государственный университет.
✔️В рамках визита проректор Самаркандского государственного института иностранных языков О.Гайбуллаев и проректор Ташкентского финансового института Ш.Синдаров посетили общежития университета. Проректор по делам молодежи, духовно-просветительской работе УрГУ С.Давлетов ознакомил членов рабочей группы с условиями, созданными для студентов в ТТП.
✔️В ходе исследования их интересовала деятельность клубов, направленная на содержательную организацию досуга студентов, беседовала с молодежью об условиях проживания студентов, содержательном досуге.
✔️Они также посетили коворкинг-центр, IT-комнаты, аналитическую комнату, фабрику проектов, архитектуру и дизайн, художественные и швейные комнаты для девочек, которые были организованы в подвале Студенческое общежитие № 5, чтобы студенты могли с пользой провести свободное время.