Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirining 2021-yil 29-noyabrdagi “Oliy taʼlim muassasalarida taʼlim sifatini oshirish va ijtimoiy-maʼnaviy muhit holatini yanada barqarorlashtirish toʻgʻrisidagi” 506-sonli buyrugʻiga asosan ishchi guruh shakllantirilib, respublikadagi barcha OTMlar faoliyatini oʻrganish boʻyicha safarbar etildi.
✔️Bugun,  2021-yilning  13-dekabr  sanasida Xorazm viloyati  OTMlariga tashrif buyurgan  Investisiya loyihalarini amalga oshirish boshqarmasi boshligʻi F.Dalimov boshchiligidagi  ishchi guruh aʼzolari Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdilar.
✔️Tashrif doirasida Samarqand davlat chet tillari instituti prorektori O.Gaybullayev va Toshkent Moliya instituti prorektori Sh.Sindarovlar universitet Talabalar turar joylarida boʻldilar. Ishchi guruh aʼzolariga talaba-yoshlar uchun TTJda yaratilgan sharoitlar bilan UrDU Yoshlar masalalari, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor S.Davletov yaqindan tanishtirdi.
✔️Oʻrganish davomida talabalarning boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etishga qaratilagan toʻgaraklar faoliyati bilan qiziqdilar,  talabalarning yashash sharoiti, dam olish vaqtlarini mazmunli  oʻtkazish boʻyicha  yoshlarning oʻzlari  bilan suhbatda bo'ldilar.
✔️Shuningdek,  5-son TTJning yertoʻla qismida talaba-yoshlarni boʻsh vaqtlarini mazmunli oʻtkazishlari uchun tashkil qilingan kovorking markaz, IT xonalari, zakovat xonasi, loyihalar fabrikasi, arxitektura va dizayn, rassomchilik xonalari hamda qizlar uchun tikuvchilik xonalarini koʻzdan kechirib, toʻgarak jarayonlarining guvohi boʻldilar.

Members of the working group, who visited the Higher Education Institutions of Khorezm region, got acquainted with the conditions of the dormitory of UrSU
According to the Order of the Minister of Higher and Secondary Special Education № 506 of November 29, 2021 "On improving the quality of education and further stabilization of the socio-spiritual environment in higher education institutions" a working group was formed and mobilized to study the activities of all higher education institutions.
Today, on December 13, 2021, members of the working group headed by the Head of the Investment Projects Implementation Department F.Dalimov, who visited the higher educational institutions of the Khorezm region, visited Urgench State University.
During the visit, the Vice-Rector of the Samarkand State Institute of Foreign Languages ​​O. Gaybullayev, and the Vice-Rector of the Tashkent Financial Institute Sh. Sindarov visited the university dormitories. S.Davletov, Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU, acquainted the members of the working group with the conditions created for students in the dormitory.
During the study, they were interested in the activities of clubs aimed at the meaningful organization of students' leisure time, talked to the youth about the living conditions of students, meaningful spending of their leisure time.
They also visited the coworking center, IT rooms, “Zakovat” room, project factory, architecture and design, art rooms and sewing rooms for girls, which were organized in the basement of dormitory № 5 for students to spend their free time meaningfully.