O‘zbekistondagi Erasmus+ milliy guruhining navbatdagi uchrashuvi Urganch davlat universitetida boʻldi.
2021-yil 20-dekabr kuni O‘zbekistondagi  Erasmus+ Milliy guruhining ekspertlaridan iborat delegatsiya Urganch davlat universitetiga tashrif buyurdi.
Delegatsiya aʼzolari: O‘zbekistondagi Erasmus+ Milliy ofisining koordinatori A.Abdurahmanova, Toshkent axborot texnologiylar universiteti professori M.Rahmatullayev, Toshkent shahridagi Yodju texnika institute vakili J.Xudayberganov, Namangan davlat universiteti Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i P.Lutfullayev, Qarshi davlat universiteti vakili  N.Farmonov, Xalqaro Islom akademiyasi vakili O.Astanaqulov, Andijon qishloq xo'jaligi va agrotexnologiyalar institute vakili G.Karimova, Qoraqalpaq davlat universiteti vakili B.Pavlanov hamda O‘zbekistondagi Erasmus+ Milliy ofisi eksperti Q.Bahodirov.
Mehmonlarni UrDU rektori B.Abdullayev va Xalqaro hamkorlik boʻyicha prorektor Gʻ.Oʻrazboyevlar chuqur mamnuniyat ila kutib oldilar.
Shundan soʻng, ikki kunlik seminar ishining ilk kunida Erasmus+ Milliy guruhining ekspertlari,  Xorazm viloyatidagi OTMlarning masʼul xodimlari hamda UrDU rahbariyati va Xalqaro aloqalar boʻlimi xodimlari ishtirokida seminarlar oʻz ishini boshladi. Tadbirni UrDU rektori B.Abdullayev va Oʻzbekistondagi Erasmus+ Milliy ofisining koordinatori A.Abdurahmanovalar ochib berdilar.
Oliy ta’lim tizimi bo’yicha milliy ekspertlar guruhi a’zolari tomonidan respublikadagi universitetlarning  xalqaro  reytingini  oshirishga yordam berish, kadrlarni tayyorlash va oliy ta'limning innovatsion rivojlanish borasidagi ma’lumotlarni yetkazish, shuningdek, Erasmus+ dasturining imkoniyatlari  bilan yaqindan tanishtirishtirish maqsadida tashkil qilingan mazkur tadbirda mehmonlar tomonidan taqdimotlar orqali maʼlumotlar berildi.
Erasmus+ dasturining oliy ta'lim tizimidagi intensiv o‘zgarishlarni qo‘llab-quvvatlash va 2030-yilgacha oliy ta'lim tizimini rivojlantirish kontseptsiyasi vazifalarini amalga oshirishdagi faoliyati, oliy ta'lim milliy ekspertlar guruhining salohiyati hamda "Oliy ta'limni rivojlantirish istiqbollari" jurnallarini taqdim etish, shuningdek, 2021-yil yakuni sarhisobi va 2022-yilga mo'ljallangan rejalar haqida ham ekspertlar tomonidan atroflicha maʼlumot berildi.
Mazkur uchrashuv tafsilotlari OAV tomonidan tasvirga olindi.
Seminar oʻz ishini ertaga, 21-dekabr sanasida TATU Urganch filialida davom ettiradi.
urdu.uz;O‘ZBEKISTONDAGI  ERASMUS+  MILLIY  GURUHINING  NAVBATDAGI  UCHRASHUVI  URGANCH  DAVLAT UNIVERSITETIDA  BOʻLDI.

The next meeting of the Erasmus+ National Group in Uzbekistan was held at Urgench State University.
On December 20, 2021, a delegation of experts from the Erasmus + National Group in Uzbekistan visited Urgench State University.
Members of the delegation: Coordinator of the Erasmus + National Office in Uzbekistan A.Abdurahmanova, Professor of Tashkent University of Information Technologies M.Rahmatullayev, Representative of Yeoju Technical Institute in Tashkent J.Khudayberganov, Head of the Department of International Relations of Namangan State University P.Lutfullaev, Representative of Karshi State University N.Farmonov, Representative of the International Islamic Academy O. Astanakulov, Representative of Andijan Institute of Agriculture and Agrotechnology G. Karimova, Representative of Karakalpak State University B.Pavlanov and an expert at the Erasmus + National Office in Uzbekistan K. Bahodirov.
The guests were warmly welcomed by the rector of UrSU B.Abdullayev and the vice-rector for international cooperation G.Urazbaev.
The guests were warmly welcomed by the rector of UrSU B.Abdullayev and the vice-rector for International Cooperation G.Urazbaev.
Then, on the first day of the two-day seminar, the seminars began with the participation of experts from the Erasmus + National Group, officials from universities in Khorezm region, as well as the administration of UrSU and the Department of International Relations. The event was opened by the rector of UrSU B.Abdullayev and the coordinator of the Erasmus + National Office in Uzbekistan A.Abdurahmanova.
At the event organized by members of the national group of experts on higher education system in order to help raise the international ranking of universities in the country, to provide information on training and innovative development of higher education, as well as to familiarize with the capabilities of the Erasmus + program, the guests made presentations.
The experts also provided detailed information on the activities of the Erasmus + program in support of intensive changes in the higher education system and the implementation of the tasks of the Concept of Higher Education Development until 2030, the potential of the national group of experts in higher education and the journal "Prospects for Higher Education" and, the results of 2021 and plans for 2022.