Hozirda chet elda magistratura va doktoranturada tahsil olayotgan UrDUning sobiq talabalari bilan uchrashuv oʻtkazildi
«O‘zbekiston yoshlari forumi — 2021» doirasida 2021-yil 23-dekabr sanasida Urganch davlat universitetida tahsil olib, hozirda chet elning nufuzli oliygohlarida tahsilini davom ettirayotgan yoshlar va universitet talabalarining onlayn uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
UrDU prorektori S.Davletov moderatorligida oʻtkazilgan ushbu uchrashuvda Kimyoviy texnologiyalar fakultetini tamomlab, hozirda Janubiy Korea davlatida tahsil olayotgan doktorantlar B.Allaberganov va N.Matyoqubovlar, Xorijiy filologiya fakultetini tamomlab, hozirda Polshada tahsil olayotgan Sh.Jumaniyozova, Fizika-matematika fakultetini tamomlab, hozirda Slovakiyada oʻqiyotgan A.Babajanov, Jismoniy madaniyat fakultetini tugatib, hozirda Portugaliyada tahsilini davom ettirayotgan O.Saidmamatov, Germaniyada oʻqiyotgan U.Ibragimov, Janubiy Koreada oʻqiyotgan Y.Sobirov hamda Vengriyada tahsilini davom ettirayotgan S.Allayorovlar ZOOM dasturi orqali ishtirok etib, hozir oʻzilarini oʻqish va izlanishlari, buning uchun yaratilgan sharoitlar haqida gapirib, kelajak rejalarini oʻrtoqlashdilar.
UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar prorektori S.Davletov ularga oʻqishlarida yuksak zafarlar tiladi, yurtimizga yetuk mutaxassis boʻlib qaytib, oʻz sohalari rivojiga katta hissa qoʻshadigan kadr boʻlishlariga ishonch bildirdi.

Состоялась встреча с бывшими студентами УрГУ, которые в настоящее время обучаются за границей в магистратуре и докторантуре
В рамках «Молодежного форума Узбекистана – 2021» 23 декабря 2021 года состоялась онлайн-встреча молодежи и студентов вузов, обучающихся в Ургенчском государственном университете и обучающихся в настоящее время в престижных зарубежных вузах.
Модератором встречи выступил проректор УрГУ Давлетов С. Аллаберганов Б. и Матёкубов Н., выпускники химико-технологического факультета, обучающиеся в настоящее время в Южной Корее, закончили факультет иностранной филологии и в настоящее время учатся в Польше. А.Бабаджанов, О.Саидмаматов, окончивший факультет физической культуры и в настоящее время обучающийся в Португалии, У.Ибрагимов, обучающийся в Германии, Ю.Собиров, обучающийся в Южной Корее, и С.Аллаёров, которые учатся в Венгрии, в настоящее время обучаются по программе ZOOM. , рассказали о созданных для этого условиях и поделились планами на будущее.
Проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе УрГУ С.Давлетов пожелал им успехов в учебе и выразил уверенность, что они вернутся в нашу страну ведущими специалистами и внесут весомый вклад в развитие своих направлений.