Hozirda chet elda magistratura va doktoranturada tahsil olayotgan UrDUning sobiq talabalari bilan uchrashuv oʻtkazildi
«O‘zbekiston yoshlari forumi — 2021» doirasida 2021-yil 23-dekabr sanasida Urganch davlat universitetida tahsil olib, hozirda chet elning nufuzli oliygohlarida tahsilini davom ettirayotgan yoshlar va universitet talabalarining onlayn uchrashuvi boʻlib oʻtdi.
UrDU prorektori S.Davletov moderatorligida oʻtkazilgan ushbu uchrashuvda Kimyoviy texnologiyalar fakultetini tamomlab, hozirda Janubiy Korea davlatida tahsil olayotgan doktorantlar B.Allaberganov va N.Matyoqubovlar, Xorijiy filologiya fakultetini tamomlab, hozirda Polshada tahsil olayotgan Sh.Jumaniyozova, Fizika-matematika fakultetini tamomlab, hozirda Slovakiyada oʻqiyotgan A.Babajanov, Jismoniy madaniyat fakultetini tugatib, hozirda Portugaliyada tahsilini davom ettirayotgan O.Saidmamatov, Germaniyada oʻqiyotgan U.Ibragimov, Janubiy Koreada oʻqiyotgan Y.Sobirov hamda Vengriyada tahsilini davom ettirayotgan S.Allayorovlar ZOOM dasturi orqali ishtirok etib, hozir oʻzilarini oʻqish va izlanishlari, buning uchun yaratilgan sharoitlar haqida gapirib, kelajak rejalarini oʻrtoqlashdilar.
UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar prorektori S.Davletov ularga oʻqishlarida yuksak zafarlar tiladi, yurtimizga yetuk mutaxassis boʻlib qaytib, oʻz sohalari rivojiga katta hissa qoʻshadigan kadr boʻlishlariga ishonch bildirdi.

A meeting was held with former students of UrSU, who are currently studying abroad for master's and doctoral degrees.
As part of the "Youth Forum of Uzbekistan - 2021" on December 23, 2021, an online meeting of former UrSU students who are currently studying at prestigious foreign universities and university students studying at Urgench State University was held.
The meeting was moderated by S.Davletov, Vice-Rector of UrSU and B.Allaberganov and N.Matyokubov, graduates of the Faculty of Chemical Technology and currently studying in South Korea, Sh.Jumaniyazova, a graduate of the Faculty of Foreign Philology and currently studying in Poland, A. Babajanov, a graduate of the Faculty of Physics and Mathematics and currently studying in Slovakia, O. Saidmamatov,  graduates of the Faculty of Physical Culture and currently studying in Portugal, U. Ibragimov, who is currently studying in Germany, Y. Sobirov, who is studying in South Korea, and S. Allayorov, who is studying in Hungary participated in the ZOOM program and talked about their current studies and research, the conditions created for this, and their plans for the future.
S.Davletov, Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Affairs of UrSU, wished them success in their studies and expressed confidence that they will return to our country as leading specialists and make a significant contribution to the development of their fields.