Tyutorlar uchun doimiy seminar ishining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi
2021-yil 25-dekabr sanasida UrDU Madaniyat saroyida tyutorlar uchun doimiy seminar ishining navbatdagi yig'ilishi bo'lib o'tdi. Unda Yoshlash bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi, psixologlar, barcha fakultetlarning yoshlar bilan ishlash bo’yicha dekan o'rinbosarlari hamda tyutorlar ishtirok etdi.
Seminar ishida UrDU Yoshlar masalalari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektori Sanjar Davletov yoshlarning taʼlim-tarbiyasi, yashash sharoiti, ularning muammolari bilan toʻxtovsiz shugʻullanish lozimligi, ularning to'garaklardagi ishtirokini yanada kuchaytirish borasida tyutorlarning vazifalari haqida oʻz fikr-mulohazalarini bildirdi.
Seminar ishida tyutorlarga RTTM xodimlari tomonidan Hemis tizimida ishlash boʻyicha taqdimotlar orqali tushuntirishlar berildi.
Seminar ishida Pedagogika fakulteti tyutorlar faoliyatining tajribasi oʻrganildi va taqdimoti asosida muhokama etildi.
Shuningdek, tyutorlar o'z faoliyatlari davomida uchrayotgan turli xil vaziyatlar yuzasidan savollar bilan murojaat qilib, zarur javoblarni oldilar.

A regular meeting of the seminar-training for tutors was held
On December 25, 2021, a regular meeting of the seminar-training for tutors was held at the Culture Hall of UrSU. It was attended by the Department of Youth Issues, Spirituality and Educational Affairs, psychologists, deputy deans for youth affairs of all faculties and tutors.
During the seminar, Sanjar Davletov, Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU, shared his views on the education of youth, living conditions, the need to constantly address their problems, the role of tutors in strengthening their participation in clubs.
During the seminar, tutors were given explanations by the staff of the Center for Digital Learning Technologies through presentations on working in the Hemis system.
During the seminar, the experience of tutors of the Pedagogy Faculty was studied and discussed on the basis of presentations.
The tutors also asked questions about various situations they encountered during their careers and received the necessary answers.