Urganch davlat universiteti kengashining 5-majlisi bo‘lib o‘tdi
2021-yil 30-dekabr  sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 5-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash  ishi an’anaga muvofiq, qutlovlar bilan boshlanib, rektor B.Abdullayev respublika tanlovi g‘oliblariga sovrinlarini Kengash a’zolari  guvohligida topshirdi.
Shuningdek, rektor  B.Abdullayev 2021-yil yakunlari boʻyicha soʻzga chiqib, Urganch davlat universitetida erishilgan yutuqlar, qoʻlga kiritilgan gʻalabalar va 2022-yilgi maqsad va vazifalar haqida maʼruza qildi.

The 5th meeting of the Council of Urgench State University was held
On December 30, 2021, the 5th meeting of the Council of Urgench State University was held. The meeting was chaired by the rector of the university Bakhrom Abdullayev and attended by members of the Council.
The work of the Council traditionally began with congratulations, and the rector B.Abdullayev presented the gifts to the winners of the republican competition in the presence of members of the Council.
Rector B.Abdullayev also spoke about the results of 2021, the achievements of Urgench State University, and goals and objectives for 2022.