Urganch davlat universiteti kengashining 5-majlisi bo‘lib o‘tdi
2021-yil 30-dekabr  sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 5-majlisi bo‘lib o‘tdi. Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash  ishi an’anaga muvofiq, qutlovlar bilan boshlanib, rektor B.Abdullayev respublika tanlovi g‘oliblariga sovrinlarini Kengash a’zolari  guvohligida topshirdi.
Shuningdek, rektor  B.Abdullayev 2021-yil yakunlari boʻyicha soʻzga chiqib, Urganch davlat universitetida erishilgan yutuqlar, qoʻlga kiritilgan gʻalabalar va 2022-yilgi maqsad va vazifalar haqida maʼruza qildi.

30 декабря 2021 года состоялось 5-е заседание Совета Ургенчского государственного университета. Заседание прошло под председательством ректора вуза Бахрома Абдуллаева, в нем приняли участие члены Совета.
Работа Совета традиционно началась с поздравлений, и ректор Б.Абдуллаев в присутствии членов Совета вручил призы победителям республиканского конкурса.
Ректор Б.Абдуллаев также рассказал об итогах 2021 года, достижениях Ургенчского государственного университета, победах и целях и задачах на 2022 год.