Urganch davlat universiteti rektori Pedagogika fakulteti jamoasi bilan uchrashdi
2022-yil 11-yanvar kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev Pedagogika fakultetining dekani J.Yormetov boshchiligidagi barcha professor-oʻqituvchilar bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida Pedagogika fakultetining har bir kafedrasi ilmiy salohiyati, eski yilda qilingan himoyalar soni va kafedra aʼzolari tomonidan nashr etilgan darslik, oʻquv qoʻllanma, monografiya va ilmiy maqolalar muhokama etilib, ilmiy salohiyatni oshirishda faollikka chaqirdi.
Maʼlumot oʼrnida: Hozirda Pedagogika fakultetida 3 ta kafedra va ularda jami 104 nafar professor-oʼqituvchilar faoliyat yuritmoqda.

Ректор Ургенчского государственного университета встретился с коллективом педагогического факультета
11 января 2022 года ректор УрГУ Бахром Абдуллаев встретился со всеми профессорско-преподавательским составом во главе с деканом педагогического факультета Ж.Ёрметовым.
В ходе встречи обсуждался научный потенциал каждой кафедры педагогического факультета, количество защит, сделанных в предыдущем году и изданных сотрудниками кафедры учебников, учебных пособий, монографий и научных статей, и призвали к активному развитию научного потенциала.
Для справки: В настоящее время педагогический факультет имеет 3 кафедры и в общей сложности 104 преподавателя.