UrDUga tashrif buyurgan akademik Azimboy Saʼdullayev yangi oʻquv binosi qurilishi bilan tanishdi
Urganch davlat universitetida 2000 ming oʻringa moʻljallangan 7 qavatli yangi o‘quv binosi professor-oʻqituvchilar va talabalar uchun qulay shart-sharoit yaratish maqsadida barpo etilmoqda.
Ushbu Smart oʻquv binosi universitet moddiy-texnik bazasini yanada mustahkamlashga xizmat qiladigan xayrli ishlardan biridir.
Joriy yil 14-fevral sanasida akademik Azimboy Saʼdullayev universitetga tashrifi doirasida rektor Baxrom Abdullayev hamrohligida yangi qurilayotgan oʻquv binosining qurilish ishlarini borib koʻrdilar.
Quruvchilar bilan suhbatda boʻlib, obyektda olib borilayotgan ishlar bo‘yicha o‘z takliflarini berdilar. Bunyod etilayotgan bino talabalar uchun keng imkoniyatlarga javob beradigan sharoitga ega bo‘lishi lozimligini taʼkidladilar.

Академик Азимбой Садуллаев, посетивший УрГУ, ознакомился со строительством нового учебного корпуса
Новый 7-этажный корпус на 2000 мест в Ургенчском государственном университете строится для создания комфортных условий для преподавателей и студентов.
Этот Умный учебный корпус – одно из добрых дел, которое еще больше укрепит материально-техническую базу вуза.
14 февраля текущего года в ходе визита в университет академик Азимбой Садуллаев в сопровождении ректора Бахрома Абдуллаева осмотрел строительство нового учебного корпуса.
Они пообщались со строителями и дали свои предложения по проводимым работам на объекте. Они подчеркнули, что строящееся здание должно иметь широкий спектр удобств для студентов.