“Besh tashabbus – besh imkoniyat” mavzusida media-tur oʻtkazildi
Media-turda Tarix, Pedagogika, Sanʼatshunoslik va Xorijiy filologiya fakultetlarining talabalaridan iborat bir guruh yoshlar Prezidentimiz Sh.Mirziyoyevning 5 ta muhim tashabbusi doirasida tashkil etilgan toʻgaraklar faoliyatini koʻrib, tanishish maqsadida universitetning 5-sonli Talabalar turar joyiga sayohat qildilar.
Bugungi kunda Urganch davlat universitetida talaba-yoshlarini iqtidorlarini keng namoyon etish, boʻsh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, qolaversa, ularni musiqa va sanʼatga, adabiyotga qiziqishlarini oshirish maqsadida qator ishlar amalga oshirilmoqda. Xususan, Prezidentimiz Sh.Mirziyoyevning 5 ta muhim tashabbusi hamda universitet talaba-yoshlarining qiziqlaridan kelib chiqqan holda 100 dan ortiq to‘garaklar faoliyati yo‘lga qo‘yilgan. Bular fan to‘garaklari, ma’naviy-ma’rifiy to‘garaklari, ijodiy hamda sport to‘garaklaridir. Ularning aksariyati 5-sonli Talabalar turar joyidagi “Student Coworking” markazida joylashgan.
Hozirda “Student Coworking” o‘quv-ilmiy ishlab chiqarish markazida quyidagi to‘garaklar faoliyat yuritmoqda:
Zakovat intellktual o‘yinlari to‘garagi
Tikuvchilik to‘garagi
Didaktik ko‘rgazmalar to‘garagi
Start-uplar markazi
Loyihalar fabrikasi
Ingliz tili to‘garagi
Kulolchilik markazi
Ushbu toʻgaraklarning barchasi hozirda oʻzining koʻp sonli iqtidorli va qiziquvchan aʼzolariga ega. Media-tur davomida Talabalar kengashi raisi S.Allanazarov qatnashchilarga yoʻlboshchilik qildi. Media-tur ishtirokchilari jarayonlarni kuzatar ekan, ushbu toʻgaraklarga aʼzosi boʻlish istagini bildirdilar.

Состоялся медиа-тур «Пять инициатив – пять возможностей»
В ходе медиа-тура группа студентов факультетов истории, педагогики, искусствоведения и иностранной филологии посетила студенческое общежитие №5 для ознакомления с деятельностью клубов, организованных в рамках 5 важных инициатив Президента Мирзиёева.
Сегодня Ургенчский государственный университет проводит ряд мероприятий по демонстрации талантов студентов, организации их досуга, а также повышению их интереса к музыке, искусству и литературе. В частности, на основе 5 важных инициатив Президента Ш.Мирзиёева и интересов студентов вузов создано более 100 клубов. Это кружки науки, духовно-просветительские кружки, творческие и спортивные кружки. Большинство из них расположены в Студенческом коворкинг-центре в студенческом общежитии №5.
В настоящее время в Учебно-исследовательском центре «Студенческий коворкинг» действуют следующие клубы:
Кружок интеллектуальных интеллектуальных игр
Швейный круг
Дидактический выставочный кружок
Стартовый центр
Фабрика проектов
Английский круг
Гончарный центр
Все эти клубы сейчас имеют большое количество талантливых и любознательных членов. В ходе медиа-тура участников возглавил Председатель Студенческого Совета С.Алланазаров. Участники медиатура наблюдали за процессом и изъявили желание стать членами этих клубов.