Urganch davlat universiteti va Udmurtiya davlat universiteti o'rtasidagi hamkorlik doirasida milliy - madaniy tadbir o'tkazildi
2022-yil 1-mart kuni Rossiya Federatsiyasining Udmurtiya davlat universiteti va UrDU Xorijiy filologiya fakulteti professor-o'qituvchilari o'rtasidagi hamkorlik doirasida milliy-madaniy tadbir o'tkazildi. Mazkur uchrashuv Zoom dasturi orqali bo'lib o'tdi.  Unda har ikkala universitetlar talabalari tomonidan ikki mamlakatning milliy qadriyatlarini aks ettiruvchi chiqishlar namoyish etildi.
Xususan, Xorijiy filologiya fakulteti 1901-ingliz guruhi talabalari tomonidan "Sehrli sandiq" nomli spektakl qoʻgʻirchoq teatri orqali ijro etildi.

В рамках сотрудничества между Ургенчским государственным университетом и Удмуртским государственным университетом состоялось национально-культурное мероприятие
1 марта 2022 года состоялось национально-культурное мероприятие в рамках сотрудничества профессорско-преподавательского состава Удмуртского государственного университета Российской Федерации и факультета иностранной филологии УрГУ. Встреча прошла через программу Zoom. В нем приняли участие студенты обоих университетов, отражающие национальные ценности двух стран.
В частности, студенты английской группы 1901 года факультета иностранной филологии поставили спектакль под названием «Сехрли сандик» через кукольный театр.