Voleybol Federatsiyasining menedjerlik kursi faoliyatini samarali tashkil qilish boʻyicha konferensiya oʻz ishini boshladi
Joriy yilning 1-martidan Urganch davlat universitetida ayollar oʻrtasida Voleybol boʻyicha Oʻzbekiston Chempionatining 2-tur baxslari star oldi. (https://t.me/URDU_PRESSA/14362) Bunda respublikamizning har bir viloyatidan jamoalar yigʻilgan. Shu yilning 6-martigacha oʻtkaziladigan ushbu Chempionat doirasida bugun, 2-mart kuni Urganch davlat universitetining Konferensiya zalida UrDU "Sport faoliyati" kafedrasi va O‘zbekiston Voleybol Federasiyasi bilan hamkorlikda Xalqaro konferensiya oʻtkazilmoqda. Mazkur konferensiya "Zamonaviy voleybolning dolzarb muammolari, musobaqalarni tashkil qilish va o‘tkazish masalalari" mavzusiga bagʻishlanmoqda.
Mazkur konferensiyada Pokiston, Bangladesh, Maldiv orollari, Tojikiston, Qozogʻiston va Qirgʻiziston davlatlarining Voleybol Federatsiyasi kotiblari hamda mutasaddi xodimlari, Oʻzbekiston Voleybol Federasiyasining mutaxassislari hamda UrDU "Sport faoliyati" kafedrasining professor-oʻqituvchilari ishtirok etmoqda.
Anjumanda xorijlik mutaxassislar tomonidan Voleybol Federatsiyasining menedjerlik kursi faoliyatini samarali tashkil qilish va rivojlantirish boʻyicha taqdimotlar qilinmoqda.

The Volleyball Federation's management course conference has begun
The second round of the Women's Volleyball Championship of Uzbekistan started on March 1 at Urgench State University. (https://t.me/URDU_PRESSA/14362) Teams from each region of the country are participating in it. An international conference is being held today, March 2, in the conference hall of Urgench State University in cooperation with the "Sports Activity" Department of UrSU and the Volleyball Federation of Uzbekistan. The conference is dedicated to "Current issues of modern volleyball, the organization, and conduct of competitions."
The conference is attended by secretaries and officials of the Volleyball Federation of Pakistan, Bangladesh, Maldives, Tajikistan, Kazakhstan, and Kyrgyzstan, experts of the Volleyball Federation of Uzbekistan, and professors and teachers of the Sports Activity Department of UrSU.
At the conference, foreign experts made presentations on the effective organization and development of the management course of the Volleyball Federation.