Mini futbol boʻyicha musobaqalarning universitet bosqichiga start berildi
Xabaringiz bor, oliy taʼlim muassasalarida "Biz yangi O'zbekiston yoshlarimiz" shiori ostida Mini futbol boʻyicha Student’s Cup sport musobaqalari boʻlib oʻtmoqda.
Ushbu sport musobaqalarining birinchi guruhlararo saralash bosqichida Urganch davlat universitetining barcha fakultetlarida 220 dan ortiq jamoalar qatnashgan edi.
Bugun, 11-may kuni  mazkur saralash bosqichida g'olib bo'lgan 12 ta jamoaning universitet bosqichdagi o'zaro baxslariga start berildi.
UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov musobaqani ochib berib, jamoalarga omad tiladi.

Стартовал студенческий тур турнира по мини-футболу
Как известно, в высших учебных заведениях проводится турнир по мини-футболу на Кубок студентов под девизом «Мы – молодежь нового Узбекистана».
В первом межгрупповом отборочном туре этих спортивных соревнований приняли участие более 220 команд со всех факультетов Ургенчского государственного университета.
Сегодня, 11 мая, 12 команд, победивших в отборочном туре, начали свои дебаты на университетском уровне.
Первый проректор по работе с молодежью и духовно-воспитательной работе УрГУ С.Давлетов открыл турнир и пожелал удачи командам.