"Universiada-2019" musobaqalaridan o'rin olgan sportning Gandbol turi bo'yicha xududiy saralash bosqichi yakunlandi
Joriy yilning 21-24 oktyabr kulari Xorazm viloti Urganch  ixtisoslashtirilgan olimpiya zaxiralari maktab internati sport zalida Oliy ta’lim muassasalari talabalari urtasida"Universiada-2019"  sport musobaqalari dasturidan o'rin olgan sportning Gandbol turi bo'yicha xududiy saralash bosqichi yakunlandi. Uch kunlik qizgin va murosasiz bellashuvlardan so'ng erkaklar o'rtasida Gandbol bo'yicha bo'lib o'tgan musobaqada Xorazm viloyati jamoasi Qoraqalpog'iston Respublikasini 37:30 ,va Buxoro viloyatini 34:17 xisobida mag'lubiyatga uchratgan bo'lsa yakunlovchi uchrashuvda Navoiy viloyatini 36:14 xisobida yengib Jizzax viloyatida bo'lib o'tadigan Respublika final bosqichida ishtirok qilishni qo'lga kiritdilar.

The regional qualifying round for the handball type of the sport, which is ranked among the" Universiada-2019 " competitions, has been completed
October 21-24 of the current year Khorezm viloti Urgench specialized Olympic reserves in the boarding school gym among the students of higher education institutions in the sports competitions program"Universiada-2019" in the middle of the qualifying stage of the sport on the type of Handball has been completed. After three days of intense and uncompromising competitions ,the team of Khorezm Region defeated the Republic of Karakalpakstan at 37:30, and Bukhara region at 34:17 in the men's handball competition, they won the final round of the Republic, which will take place in Jizzakh region, defeating the Navoi region at 36:14.