2022-yil 12- oktyabr kuni UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayns-nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi boshlig‘i X.Shihova Tabiiy fanlar  fakultetining 1- kurs 222- geografiya yoʻnalishi  talabalari hamda Tabiiy fanlar tyutori K.Ibodullayev  ishtirokida ochiq muloqot oʻtkazdi.
Uchrashuvda bugungi kunda Urganch davlat universitetida "Korrupsiyasiz soha" loyihasi doirasida olib borilayotgan ishlar, bu borada Komplayns-nazorat  tizimining joriy etilganligi va chora-tadbirlar rejalari haqida atroflicha maʼlumot berib,  korrupsiyaga qarshi kurashishning eng samarali yoʻli, bu – ochiqlik va shaffoflikni taʼminlash ekanligini ta‘kidlab, talaba-yoshlarning bu boradagi fikrlariga quloq tutdi.

Свободный от коррупции сектор
12 октября 2022 года заведующая кафедрой управления системы «Комплаенс-Контроль» по борьбе с коррупцией УрГУ Шихова Х. провела открытый диалог с участием студентов 1 курса 222-географического курса факультета естественных наук и преподаватель естественных наук К.Ибодуллаев.
На встрече он дал подробную информацию о работе, проводимой в рамках проекта «Свободный от коррупции сектор» в Ургенчском государственном университете, внедрении системы комплаенс-контроля и планах мероприятий в связи с этим, а также заявил что наиболее эффективным способом борьбы с коррупцией является обеспечение открытости и прозрачности kidlab, он выслушал мнения студентов и молодежи по этому поводу.