Urganch davlat universiteti ingliz tili va adabiyoti kafedrasi jamoasi Koreya granti sohibi bo‘ldi.
Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchilari kafedra mudiri Ermetova J.I boshchiligida Koreya tadqiqotlari uchun Seed dasturi grant soxibi bo‘lishdi. Loyihaning maqsadi quyidagicha:
◾️Urganch davlat universiteti bakalavriat talabalari uchun “Koreyashunoslik va koreys tilini o‘qitish” bakalavriat dasturini yaratish;
◾️ixtisoslashtirilgan kurslarda aralash ta’lim texnologiyasini joriy etish;
◾️koreyashunoslik bo‘yicha yangi ma’ruzalar va seminarlarni joriy etish, o‘quv rejasi va dasturini yaratish;
◾️maxsus ma’lumotli bitiruvchilarni o‘rta va oliy o‘quv yurtlariga ishga joylashtirishga ko‘maklashish;
◾️yoshlarning Koreya tarixi, an’ana va urf-odatlari, madaniyati va koreys xalqining zamonaviy turmush tarziga qiziqishini oshirish.

The team of the Department of English Language and Literature of Urganch State University won a Korean grant.
The teachers of the department of English language and literature under the leadership of the head of the department Ermetova J.I. became the owners of the Seed program grant for Korean studies. The purpose of the project is as follows:
◾️Creating a bachelor's program "Korean studies and Korean language teaching" for undergraduate students of Urganch State University;
◾️ introduction of mixed education technology in specialized courses;
◾️ introducing new lectures and seminars on Korean studies, creating a curriculum and program;
◾️supporting the placement of graduates with special education in secondary and higher educational institutions;
◾️ increasing the interest of young people in Korean history, traditions and customs, culture and the modern lifestyle of the Korean people.