Urganch davlat universiteti ingliz tili va adabiyoti kafedrasi jamoasi Koreya granti sohibi bo‘ldi.
Ingliz tili va adabiyoti kafedrasi o‘qituvchilari kafedra mudiri Ermetova J.I boshchiligida Koreya tadqiqotlari uchun Seed dasturi grant soxibi bo‘lishdi. Loyihaning maqsadi quyidagicha:
◾️Urganch davlat universiteti bakalavriat talabalari uchun “Koreyashunoslik va koreys tilini o‘qitish” bakalavriat dasturini yaratish;
◾️ixtisoslashtirilgan kurslarda aralash ta’lim texnologiyasini joriy etish;
◾️koreyashunoslik bo‘yicha yangi ma’ruzalar va seminarlarni joriy etish, o‘quv rejasi va dasturini yaratish;
◾️maxsus ma’lumotli bitiruvchilarni o‘rta va oliy o‘quv yurtlariga ishga joylashtirishga ko‘maklashish;
◾️yoshlarning Koreya tarixi, an’ana va urf-odatlari, madaniyati va koreys xalqining zamonaviy turmush tarziga qiziqishini oshirish.

Команда кафедры английского языка и литературы Ургенчского государственного университета выиграла корейский грант.
Преподаватели кафедры английского языка и литературы под руководством заведующей кафедрой Ерметовой Ю.И. стали обладателями гранта программы Seed по корееведению. Цель проекта заключается в следующем:
◾️Создание программы бакалавриата «Корееведение и преподавание корейского языка» для студентов бакалавриата Ургенчского государственного университета;
◾️внедрение технологии смешанного обучения на профильных курсах;
◾️ введение новых лекций и семинаров по корееведению, создание учебного плана и программы;
◾️сопровождение трудоустройства выпускников со специальным образованием в средние и высшие учебные заведения;
◾️повышение интереса молодежи к истории Кореи, традициям и обычаям, культуре и современному образу жизни корейского народа.