12-FLTAL konferensiyasi Urganch davlat universitetida o‘tkazildi
FLTAL-2022 konferensiyasi “Til o‘qitish metodologiyasi, til o‘rgatish o‘rganish, amaliy hamda kognitiv tilshunoslik” mavzusida nazariya va amaliyot o‘rtasidagi aloqalarni rivojlantirish hamda tadqiqot natijalarini amaliyotda qo‘llash bo‘yicha turli nuqtayi nazarlarni o‘rganish uchun tadqiqot jamoalarini jalb qilishga mo‘ljallangan.
Anjumanining ochilish marosimida Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayevning tabrik nutqi tinglandi.
Ta'kidlanish joizki, tashkilotchilar Urganch davlat universiteti (O'zbekiston), Toshkent davlat sharqshunoslik universiteti (O'zbekiston), O'zbekiston davlat jahon tillari universiteti (O'zbekiston), Jizzax davlat pedagogika universiteti (O'zbekiston), Wyoming universiteti (AQSH), "1918-yil 1-dekabr" universiteti (Ruminiya), Pekin xalqaro tadqiqotlar universiteti (Xitoy), Qatar universiteti (Qatar), Sherxon Murtazo nomidagi Taraz xalqaro innovatsiya instituti (Qozog'iston), Birkbeck, London universiteti (Buyuk Britaniya), Malta universiteti (Malta), Oklend universiteti (Yangi Zelandiya), Qirol Saud universiteti (Saudiya Arabistoni) universitetlari ishtirokida o‘tkazilgan anjumanning jahon talablari darajasida bo‘lishini ta'minlashga erishildi.
Shuningdek, konferensiyada  faol qatnashgan talabalar o‘rtasida «Eng yaxshi maqola» nominatsiyasi bo‘yicha taqdirlash marosimi ham o‘tkazildi.
Ma'lumot oʻrnida, professor Azamat Akbarov asos solgan FLTAL (Foreign Language Teaching and Applied Linguistics) anjumani butun dunyodagi barcha darajalarda til va tilshunoslikni o‘qitishga qiziqqan tadqiqotchilar, amaliyotchilar va o‘qituvchilarni birlashtirishga mo‘ljallangan. Ushbu konferensiya 2011-2016 yillarda Yevropa mamlakatlarida, 2017-2018 yillar Qozog‘istonda, 2019 yil Rossiya hamda 2020 yil Samarqandda, 2021 yil Buxoroda o‘tkazilgan edi.

The 12th FLTAL conference was held at Urganch State University
On December 9-10 of this year, the next 12th International online conference of the FLTAL association was held at Urganch State University. About 90 representatives from 12 countries took part in it.
FLTAL-2022 Conference on "Foreign Language Teaching Methodology, Language Teaching and Learning, Applied and Cognitive Linguistics" to explore various perspectives on the development of connections between theory and practice and the application of research results in practice designed to attract research teams.
At the opening ceremony of the conference, the rector of Urganch State University, Bakhrom Abdullayev, gave a congratulatory speech.
It should be noted that the organizers are Urganch State University (Uzbekistan), Tashkent State University of Oriental Studies (Uzbekistan), Uzbekistan State University of World Languages (Uzbekistan), Jizzakh State Pedagogical University (Uzbekistan), Wyoming University (USA), "December 1, 1918" University (Romania), Beijing University of International Studies (China), Qatar University (Qatar), Taraz International Innovation Institute named after Sherkhan Murtaza (Kazakhstan), Birkbeck, University of London (Great Britain), the University of Malta (Malta), the University of Auckland (New Zealand), the King Saud University (Saudi Arabia) and the participation of the conference were ensured to be at the level of international standards.
Also, an awarding ceremony was held among the students who actively participated in the conference in the category of "Best Article".
As the information, the FLTAL (Foreign Language Teaching and Applied Linguistics) conference, founded by Professor Azamat Akbarov, is designed to bring together researchers, practitioners and teachers interested in teaching languages and linguistics at all levels around the world. This conference was held in European countries in 2011-2016, in Kazakhstan in 2017-2018, in Russia in 2019 and in Samarkand in 2020, and in Bukhara in 2021.