Britaniya Kengashi mutaxassisi baholash tizimi boʻyicha marohat darsi oʻtdi
Keyingi yillarda Britaniya Kengashi O‘zbekistonda ta’lim tizimini rivojlantirish va ingliz tilini o‘rganishni ommalashtirish, shuningdek, ingliz tili o’qituvchilari orasida xorijiy pedagogik metodlarni qo’llay olish qobiliyatini rivojlantirish bo‘yicha loyihalarni ilgari surish doirasida madaniy va ijodiy sohalarni qo‘llab-quvvatlash borasidagi ishlarni davom ettirmoqda.
Xususan, bugun 24-yanvar kuni Britaniya Kengashi ma’ruzachisi Aidan Holland Urganch davlat universiteti ingliz tili oʻqituvchilarga “Britaniya Kengashining ta'lim berish va imtihon qilish asosida ingliz tilini bilish darajasini baholashning zamonaviy usullari” mavzusida master klass o’tkazdi.
Ushbu seminarda Xorijiy filologiya fakulteti o’qituvchilari qatnashishdi va baholash tizimi boʻyicha bilim va ko’nikmalarini yanada oshirib, fikr almashishdi. Seminarda o’qituvchilar guruhlarga bo’linib, baholash tizimi bo’yicha o’z fikrlarini bayon etishdi. Yakunda esa o’qituvchilar Britaniya Kengashi a’zolari tomonidan sovg’alar bilan taqdirlandilar.

A British Council specialist held a master class on the assessment system
In recent years, the British Council continues to support the cultural and creative fields within the framework of promoting projects for the development of the education system in Uzbekistan and popularizing learning English, as well as developing the ability to use foreign pedagogical methods among English teachers.
In particular, today, January 24, the speaker of the British Council, Aidan Holland, held a master class for English language teachers of the Urganch State University on the topic "Modern methods of assessing the level of English language proficiency of the British Council based on teaching and testing."
Teachers of the Faculty of Foreign Philology took part in this seminar and exchanged ideas, improved their knowledge and skills on the evaluation system. At the seminar, teachers divided into groups and expressed their opinions on the assessment system. In the end, the teachers were awarded with gifts by the members of the British Council.