Britaniya Kengashi mutaxassisi baholash tizimi boʻyicha marohat darsi oʻtdi
Keyingi yillarda Britaniya Kengashi O‘zbekistonda ta’lim tizimini rivojlantirish va ingliz tilini o‘rganishni ommalashtirish, shuningdek, ingliz tili o’qituvchilari orasida xorijiy pedagogik metodlarni qo’llay olish qobiliyatini rivojlantirish bo‘yicha loyihalarni ilgari surish doirasida madaniy va ijodiy sohalarni qo‘llab-quvvatlash borasidagi ishlarni davom ettirmoqda.
Xususan, bugun 24-yanvar kuni Britaniya Kengashi ma’ruzachisi Aidan Holland Urganch davlat universiteti ingliz tili oʻqituvchilarga “Britaniya Kengashining ta'lim berish va imtihon qilish asosida ingliz tilini bilish darajasini baholashning zamonaviy usullari” mavzusida master klass o’tkazdi.
Ushbu seminarda Xorijiy filologiya fakulteti o’qituvchilari qatnashishdi va baholash tizimi boʻyicha bilim va ko’nikmalarini yanada oshirib, fikr almashishdi. Seminarda o’qituvchilar guruhlarga bo’linib, baholash tizimi bo’yicha o’z fikrlarini bayon etishdi. Yakunda esa o’qituvchilar Britaniya Kengashi a’zolari tomonidan sovg’alar bilan taqdirlandilar.

Специалист Британского Совета провел мастер-класс по системе оценки
В последние годы Британский Совет продолжает поддерживать культурную и творческую сферы в рамках продвижения проектов по развитию системы образования в Узбекистане и популяризации изучения английского языка, а также развития у преподавателей английского языка умения использовать зарубежные педагогические методики.
В частности, сегодня, 24 января, спикер Британского Совета Аидан Холланд провела мастер-класс для преподавателей английского языка Ургенчского государственного университета на тему «Современные методы оценки уровня владения английским языком Британского Совета на основе по обучению и тестированию».
Преподаватели факультета Иностранной филологии приняли участие в этом семинаре и обменялись идеями, усовершенствовали свои знания и навыки по системе оценивания. На семинаре учителя разделились на группы и высказали свое мнение по системе оценивания. В завершение учителя были награждены подарками от членов Британского Совета.