Puatye universiteti vakillari va Xorijiy filologiya fakultetining fransuz tili o'qituvchilari uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Bugun, 28-yanvar kuni Fransiyaning hamkor Puatye universiteti vakillari: fransuz tili o‘qituvchisi prof. Corinne Delbart, Chet tillar va adabiyot fakultetining Xalqaro hamkorlik bo‘yicha dekan oʻrinbosari, ingliz tili o‘qituvchisi prof. Isabelle Millon-Zumstein, Xalqaro hamkorlik bo‘limi xodimi prof. Josselin Madec va prof. Patrice Naudinlardan iborat delegatsiya Xorijiy filologiya fakultetida bo‘lib, fransuz tili yo'nalishi o'qituvchilari bilan uchrashdilar.
Uchrashuv doirasida mehmonlar fakultet bilan yaqindan tanishdilar. Fransuz tili o'qituvchilari bilan delegatsiya aʼzolari o'rtasida qizg'in suhbat boʻlib oʻtdi. Uchrashuv natijasida tomonlar fransuz tilini oʻqitish boʻyicha oʻzaro tajriba almashish imkoniga ega boʻlishdi.

Состоялась встреча представителей Университета Пуатье и преподавателей французского языка факультета Иностранной филологии
Сегодня, 28 января, делегация в составе представителей французского университета-партнера Пуатье: преподаватель французского языка проф. Корин Дельбарт, заместитель декана по международному сотрудничеству факультета иностранных языков и литературы, преподаватель английского языка проф. Изабель Миллон-Зумштайн, сотрудник отдела международного сотрудничества, проф. Жослен Мадек и проф. Патрис Нодин посетил факультет Иностранной филологии и встретился с преподавателями кафедры французского языка.
В ходе встречи гости познакомились с профессорско-преподавательским составом. Между преподавателями французского языка и членами делегации состоялась напряженная беседа. По итогам встречи стороны имели возможность обменяться опытом преподавания французского языка.