Puatye universiteti vakillari va Xorijiy filologiya fakultetining fransuz tili o'qituvchilari uchrashuvi boʻlib oʻtdi
Bugun, 28-yanvar kuni Fransiyaning hamkor Puatye universiteti vakillari: fransuz tili o‘qituvchisi prof. Corinne Delbart, Chet tillar va adabiyot fakultetining Xalqaro hamkorlik bo‘yicha dekan oʻrinbosari, ingliz tili o‘qituvchisi prof. Isabelle Millon-Zumstein, Xalqaro hamkorlik bo‘limi xodimi prof. Josselin Madec va prof. Patrice Naudinlardan iborat delegatsiya Xorijiy filologiya fakultetida bo‘lib, fransuz tili yo'nalishi o'qituvchilari bilan uchrashdilar.
Uchrashuv doirasida mehmonlar fakultet bilan yaqindan tanishdilar. Fransuz tili o'qituvchilari bilan delegatsiya aʼzolari o'rtasida qizg'in suhbat boʻlib oʻtdi. Uchrashuv natijasida tomonlar fransuz tilini oʻqitish boʻyicha oʻzaro tajriba almashish imkoniga ega boʻlishdi.

A meeting of representatives of the University of Poitiers and French language teachers of the Faculty of Foreign Philology was held
Today, January 28, the delegation consisting of representatives of the French partner University of Poitiers: French language teacher prof. Corinne Delbart, Deputy Dean for International Cooperation of the Faculty of Foreign Languages and Literature, English teacher prof. Isabelle Millon-Zumstein, an employee of the International Cooperation Department, prof. Josselin Madec and prof. Patrice Naudins visited the Faculty of Foreign Philology and met with the teachers of the French language department.
During the meeting, the guests got to know the faculty. An intense conversation took place between the French language teachers and the members of the delegation. As a result of the meeting, the parties had the opportunity to exchange experience in teaching the French language.