Hamkor Udmurtiya davlat universiteti bilan onlayn uchrashuv boʻlib oʻtdi
Bugun,  3-mart kuni hamkor Udmurtiya davlat universiteti bilan onlayn uchrashuv boʻlib oʻtdi. Unda UrDU Oʻquv ishlari boʻyicha propektori S.Xodjaniyazov, Tabiiy fanlar fakulteti dekani X.Polvonov hamda ushbu fakultetning barcha kafedralari mudirlari, professor-oʻqituvchilari, bitiruvchi talabalari ishtirok qildilar.
Uchrashuvda Udmurtiya davlat universitetining 2023/2024 oʻquv yili uchun magistraturaga qabul dasturlari, byudjet kvotalari haqida maʼlumotlar taqdim etildi. Shuningdek, talabalar tomonidan berilgan  barcha savollarga javob berib oʻtildi.
Bitkazuvchi talabalar Udmurtiya davlat universitetida magistraturada  byudjet  asosida oʻqishi mumkinligidan mamnun boʻldilar.

Состоялась онлайн-встреча с партнером Удмуртским государственным университетом
Сегодня, 3 марта, состоялась онлайн-встреча с партнером Удмуртским государственным университетом. В нем приняли участие проректор по учебной работе УрГУ С. Ходжаниязов, декан факультета Естественных наук Х. Полванов, а также заведующие всеми кафедрами, профессора и аспиранты этого факультета.
На встрече была представлена информация о программах приема в магистратуру и бюджетных квотах Удмуртского государственного университета на 2023/2024 учебный год. Также были даны ответы на все вопросы, заданные студентами.
Выпускники остались довольны тем, что могут учиться в Удмуртском государственном университете на бюджетной основе.