“Oʻzbekiston baxtli yoshlar mamlakati” mavzusida Zulfiya nomidagi davlat mukofoti sovrindorlari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Uchrashuvda Urganch davlat universitetida faoliyat yuritayotgan va tahsil olayotgan “Zulfiya” mukofoti sohibalari, jumladan, Jismoniy madaniyat fakulteti oʻqituvchisi, xalqaro toifadagi sport ustasi, Kurash boʻyicha Osiyo chempioni Gulyor Otajonova, Jismoniy madaniyat fakulteti 4-kurs talabasi, Belbog'li kurash bo'yicha Jahon chempioni Ullijon Davletova hamda Iqtisodiyot fakulteti talabasi Indira Yusupovalar ishtirok etdi.
UrDU Birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi bilan boshlangan uchrashuvda qahramonlarimiz oʻzlarining sportdagi yutuqlari, fandagi natijalari haqida soʻzladilar. Yangilanayotgan Konstitutsiyada taʼlimga va yoshlarga eʼtibor masalasiga toʻxtaldilar.

A meeting was held with winners of the state award named after Zulfiya on the topic "Uzbekistan is the country of happy youth".
At the meeting, the winners of the "Zulfiya" award, working and studying at the Urganch State University, including the teacher of the Faculty of Physical Culture, master of sports of the international category, the Asian champion in wrestling Gulyor Otajonova, the 4th year student of the Faculty of Physical Culture, the World Champion of Belt Wrestling champion Ullijon Davletova and a student of the Faculty of Economics, Indira Yusupovalar, took part.
At the meeting, which began with the opening speech of the First Vice-Rector of UrSU, S. Davletov, our heroes talked about their achievements in sports and science. They focused on education and attention to youth in the updated Constitution.