“Oʻzbekiston baxtli yoshlar mamlakati” mavzusida Zulfiya nomidagi davlat mukofoti sovrindorlari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi
Uchrashuvda Urganch davlat universitetida faoliyat yuritayotgan va tahsil olayotgan “Zulfiya” mukofoti sohibalari, jumladan, Jismoniy madaniyat fakulteti oʻqituvchisi, xalqaro toifadagi sport ustasi, Kurash boʻyicha Osiyo chempioni Gulyor Otajonova, Jismoniy madaniyat fakulteti 4-kurs talabasi, Belbog'li kurash bo'yicha Jahon chempioni Ullijon Davletova hamda Iqtisodiyot fakulteti talabasi Indira Yusupovalar ishtirok etdi.
UrDU Birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi bilan boshlangan uchrashuvda qahramonlarimiz oʻzlarining sportdagi yutuqlari, fandagi natijalari haqida soʻzladilar. Yangilanayotgan Konstitutsiyada taʼlimga va yoshlarga eʼtibor masalasiga toʻxtaldilar.

Состоялась встреча с лауреатами государственной премии имени Зульфии на тему «Узбекистан – страна счастливой молодежи»
На встрече присутствовали лауреаты премии «Зульфия», работающие и обучающиеся в Ургенчском государственном университете, в том числе преподаватель факультета Физической культуры, мастер спорта международного класса, чемпионка Азии по борьбе Гулйор Отажонова, 4-й приняли участие студентка курса факультета Физической культуры, чемпионка мира по борьбе на поясах Уллиджон Давлетова и студентка Экономического факультета Индира Юсупова.
На встрече, которая началась со вступительного слова первого проректора УрГУ С. Давлетова, наши герои рассказали о своих достижениях в спорте и науке. В обновленной Конституции они сделали акцент на образовании и внимании к молодежи.